kolczyki na ślub

5 kroków do idealnych kolczyków ślubnych!

Udostępnij!

Biżuteria ślubna to jeden z tych elementów nad którym Panna Młoda mocno się zastanawia. Jedną ze składowych są kolczyki na ślub, niby mała rzecz, ale jest to dodatek który, dopełni naszą ślubną stylizację. Osobiście uważam, że warto zainwestować w lepszą biżuterię ślubną ze złota – białego lub żółtego, ponieważ taka biżuteria nie uczula i może nam posłużyć przez lata.

Kolczyki na ślub

Co jest ważne przy ich wyborze? 
  • styl sukni ślubnej
  • odcień sukni ślubnej – do koloru ivory i ecru lepiej postaw na białe złoto, z zółtym może być za żółto 😉 – choć nie zawsze zależy to też od Twojej karnacji. 
  • długość kolczyka ślubnego – pamiętaj, że bardzo długi będzie się zaczepiał o welon lub sukienke i włosy, szczególnie przy tańcu.
  • fryzura – gdy masz upiętego koka pięknie się prezentują kolczyki średniej długości i wkręty, przy rozpuszczonych zdecydowanie postaw na długie kolczyki ślubne, bo inaczej nie będą widoczne
  • dekolt sukni ślubnej – np przy gorsecie założysz jeszcze naszyjnik na szyje , wtedy warto dobrać kolczyki pasujące do niego stylem i nieco krótsze. Natomiast przy sukience mocniej zabudowanej można przy kolczykach ślubnych nieco zaszaleć bo to będzie jedyna biżuteria w okolicy twarzy :).

 

kolczyki%2Bna%2Bwesele - 5 kroków do idealnych kolczyków ślubnych!

 

Kolczyki do ślubu  – dlaczego warto zainwestować?

Polecam wydać na kolczyki trochę więcej, dlaczego? Ponieważ jest to inwestycja – tak na prawdę to nie jest na jeden raz, ponieważ będziesz miała jeszcze imprezy/ wesela gdzie będzie możliwość założenia np. ślubnych kolczyków, jeśli je umiejętnie dobierzesz. Kiedy zainwestować w lepszą i droższą biżuterię, jak własnie nie na swój własny ślub?

 

Kolczyki ślubne – praktycznie czyli jak?

Kolejną kwestią są różnego rodzaju uczulenia od sztucznej biżuterii, pamiętaj nie ma nic gorszego niż piekące i rozpalone do czerwoności ucho podczas własnej imprezy. Będziesz zmuszona zdjąć kolczyki i nie zdążysz się nacieszyć swoim ślubnym wyglądem 😉
Pamiętaj! W sklepie przymierzaj, bo inaczej kolczyk wygląda w pudełeczku a inaczej przy twarzy 😉
Polecam też artykuł jak wybrać obrączki.

8 thoughts on “5 kroków do idealnych kolczyków ślubnych!

  1. Co do klipsów to dobre pytanie! Z tego co kojarze to novia blanca ma trochę klipsów, perlove i colibra tam bym poszukała 🙂 Powodzenia w przygotowaniach!

  2. Akurat jestem kilka miesięcy przed ślubem 🙂 kolczyki piękne, ale co dla osób, które nie mają przebitych uszu (ja nie mam z powodu alergii)? Mam zestaw klipsów, ale one są takie zwykłe, bez fajerwerków, niewielkie. I tak ich na co dzień nie zakładam… Czy są jakieś firmy, które produkują klipsy ślubne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.