problemy z teściową

Jak rozmawiać z przyszłą teściową?

Teściowa to ważna osoba, jeśli nawet nie do końca dla Ciebie, to przynajmniej dla Twojego narzeczonego – bo przecież jest jego matką! Jest to na pewno pierwsza najważniejsza kobieta w jego życiu, więc warto choć trochę przyłożyć się do tego, żeby ją poznać 😉

 Problemy z teściową

Każdej Pannie Młodej zależy na dobrych stosunkach rodzinnych, między nią a rodzicami Pana Młodego, narzeczonym a jej rodzicami itd. Nie zawsze jest to proste, bo przecież każdy z nas jest innym człowiekiem, ma inne przyzwyczajenia, sposób zachowania czy podejście do różnych spraw. Niby o tym wiemy, jest to dla nas wszystkich oczywiste, ale na co dzień o tym zapominamy w relacjach z druga osobą, w tym przypadku z naszą przyszłą teściową.
Wiele Panien Młodych pisze do mnie z pytaniem co zrobić jeśli się nie dogaduje z teściową? Cóż, ciężko niejednokrotnie pomóc jak się zna tylko jedną wersję wydarzeń. Jednak można sobie zadać kilka pytań:
 • Czy zadałam sobie trud ją poznać?
 • Czy dałam coś z siebie? Zaoferowałam czasem pomoc albo po prostu wysłuchałam?
 • Czy dałam poznać siebie? 
 • Czy nie jest tak że np. nie biorę pod uwagę jej propozycji/ rozwiązań np. dotyczących organizacji wesela?
z%2Btesciow%25C4%2585%2Bwesele - Jak rozmawiać z przyszłą teściową?

Toksyczna teściowa – czy na prawdę są takie złe?

Przyszłe teściowe mogą mieć rozmaite charaktery. Na pewno chcą dobrze dla swojego syna, to jest pewne, więc chociaż w tym punkcie można założyć, że się zgadzacie 😉 Wiem, że są różne – takie które potrafią “utrudnić” życie, ale też takie które nieświadomie podejmują działania w dobrej wierze.

pan%2Bm%25C5%2582ody%2Bi%2Bpanna%2Bm%25C5%2582oda - Jak rozmawiać z przyszłą teściową?

Teściowie przed weselem

Jedno jest pewne! Niezależnie od charakteru czy jest trudniejszy czy łatwiejszy do zrozumienia – warto rozmawiać. Wielokrotnie może dużo zależeć właśnie od Ciebie 😉 Jeśli widzisz, że teściowa chce bardzo uczestniczyć w organizacji wesela, ale Ty zupełnie nie chcesz tej pomocy to wyjścia są dwa:
 • przemyśl co możesz jej dać do zrobienia (może chce się poczuć potrzebna, albo że ma jakiś wkład w organizację?) jeśli np. nie znasz się dobrze na potrawach, to zaproponuj jej żeby przemyślała jak ułożyć menu weselne
 • porozmawiaj z nią powiedz jej, że zależy Ci, aby samej o wszystko zadbać z narzeczonym na tym etapie, a jej pomoc będzie np. nieoceniona na sali jeśli zadba o gości, do każdego podejdzie, podpyta czy mu niczego nie brakuje itp  
Pamiętaj, że w wielu kwestiach musi Ci też pomóc narzeczony w pierwszej kolejności, on powinien tez usłyszeć o problemie z jego mamą, zaproponować rozwiązanie i spróbować z nią delikatnie porozmawiać jak syn ;).
A Wy jakie macie teściowe i sposoby na rozmowę z nimi? 😉
Zapraszam tez na wpisy:

8 thoughts on “Jak rozmawiać z przyszłą teściową?

 1. Moja teściowa to wstrętne babsko, w ogóle już z nią nie rozmawiam i do niej nie chodzę, traktuje źle własnego syna, a co dopiero mnie. Przykre to, zwłaszcza, że mieszkam w Hiszpanii i nie mam tu rodziny, ale co zrobić, nic na siłę. Toksycznych ludzi trzeba unikać dla własnego zdrowia.

 2. Cóż, ja już trzy lata po ślubie więc początki już za mną 🙂 Najlepiej to jest wtedy jak teściowie i rodzice są daleko, na pewno nie w tym samym mieście, ale i tak muszę z ręką na sercu powiedzieć, że mnie teściowa się udała. Może nie nadajemy na tych samych falach, ale widać że ma dobre serce 🙂 ale ten post na pewno przyda się przyszłym mężatkom 🙂

 3. Hej, przede wszystkim porozmawiałabym z narzeczonym – powiedz mu ze jest Ci przykro bo widzisz jak Cie traktuje jego mama i że nie chcesz zeby ingerowała w organizację Waszego wesela. Poproś go żeby on przejął inicjatywe i z nia porozmawiał. Jeśli Ty będziesz zwracac uwage to możesz jeszcze bardziej zacząć odczuwać niechęć z jej strony.
  W razie dodatkowych pytań zapraszam do prywatnych wiadomości na fb 🙂 Powodzenia i pozdrawiam!

 4. Moja przyszła teściowa jest straszna. Nie lubi mnie i da sie to wyczuc. Liczy sie tylko i wyłącznie jej syn i jej rodzina, reszte ma w głębokim poważaniu.. Nie dokłada do slubu i wesela ani grosza a chcialaby rządzić wszystkim. Jak mam jej zasugerować zeby sie nie wtracala, ale tak delikatnie zeby nie urazic narzeczonego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *