zawiadomienie o ślubie

Zawiadomienie o ślubie – jak zaprosić na ślub kolegów z pracy?

Każdy z nas pracuje w mniejszym lub większym zespole. Jednak nie zawsze z każdą osobą z pracy utrzymujemy bliskie kontakty, dlatego wręczanie zaproszeń na ślub dla znajomych z pracy jest często dość niezręczne. Dla wielu osób jest to dość stresujący czas bo fakt ślubu ciężko ukryć przed współpracownikami a jednocześnie jakby to ich grzecznie zaprosić lub nie? Czy zawiadomienie o ślubie będzie w takim wypadku idealnym rozwiązaniem?

Zaproszenia na ślub osób z pracy – podstawowa zasada

Pamiętaj najgorsze co można sobie zrobić rozważając zapraszanie na ślub osób z pracy to przejmowanie się, “kto co pomyśli”, “kto co powie”, “czy się obrażą” itd. Postaraj się przede wszystkim pomyśleć nad tym:

  • utrzymujesz poza pracą kontakt z tymi osobami? 
  • czy są dla Ciebie życzliwe?
  • będziesz się czuła swobodnie na weselu zapraszając tych ludzi?

Zawiadomienia o ślubie – rozwiązania

  • Jeśli Twój zespół liczy np. 15 osób a kumplujesz się tylko z 3 osobami, to zaproś na ślub/wesele tylko te 3 osoby (nie zapomnij o ich osobach towarzyszących) a resztę np. tylko do Kościoła.
  • Możesz zaprosić na ślub/wesele też tylko wybrane osoby z pracy i poprosić o dyskrecję
  • Dobrym rozwiązaniem jest też napisanie maila do wszystkich w firmie z informacją o ceremonii i zawiadomienie przypiąć w widocznym dla wszystkich miejscu. W tym przypadku masz możliwość zaproszenia wszystkich na ślub do Kościoła. Będzie to niezobowiązujące zaproszenie i będzie mogła się wyłonić z grupy delegacja, czyli Ci co na prawdę będą czuli potrzebę bycia z Wami w tym dniu choćby tylko w Kościele, to po prostu tam będą 😉
  • Kiedy zupełnie nie czujesz, że kogoś powinnaś zapraszać z pracy na swoje wesele lub zwyczajnie nie chcesz tego, robić to też się nie obawiaj. Przynieś wtedy ciasta do pracy albo postaw je w ogólnodostępnym miejscu i wszystkich poinformuj o ślubnym poczęstunku lub każdemu zapakuj w pudełeczko. Dodatkowo każdej osobie możesz rozdać po wódce weselnej ;). Na pewno nikt nie poczuje się urażony, wręcz przeciwnie będą wszyscy wiedzieli że nikogo nie zapraszasz, ale też nikt nie będzie pominięty w kwestii informacyjnej 🙂
  • Jeśli masz wolne środki i masz ochotę zaprosić wszystkich to też oczywiście masz taką możliwość 🙂

Zaproszenia na ślub i wesele dla osób z pracy – bo najważniejsze jest…

Pamiętaj, że nie można nic zrobić na siłę, więc dostosuj sytuację do swoich odczuć względem osób, które masz zapraszać – bo nie warto żebyś potem przez cały wieczór sie stresowała, że ktoś będzie Cię obgadywał – “bo sukienka nie taka”, “mąż jakiś dziwny” a “rodzina to jakaś inna niż się wydawało”.

A Wy jaki sposób wybrałyście na zapraszanie na ślub/wesele kolegów z pracy?

3 thoughts on “Zawiadomienie o ślubie – jak zaprosić na ślub kolegów z pracy?

  1. Super artykuł! Właśnie taki dylemat mam 🙂 Planuję zaprosić 2-4 osoby bliskie z pracy na wesele, a pozostałych jedynie zawiadomić – kto chce, niech przyjdzie do Kościoła. Tylko problem polega na tym, że w zespole mam około 15/20 osób, przy czym z większością jestem na 'Ty', a z innymi rozmawiam raczej formalnie. Plan jest taki, żeby zostawić zaproszenie w kuchni, gdzie każdy bywa, tylko co w tym zaproszeniu napisać – masz pomysł? 🙂 Zapraszamy: 'Drogich kolegów i koleżanki' czy 'Szanownych Państwa', a może tylko 'Zapraszamy'? 🙂 Jeden zwrot zbyt towarzyski, drugi zbyt formalny i się ciągle głowię jak to ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *