organizacja wesela

Początek organizacji ślubu?

Każdej z nas początek jest inny, jedna zaczyna przygotowania ślubne od dnia zaręczyn, inna nie ma zaręczyn tylko zapada obopólna, spontaniczna decyzja o organizacji ślubu, kolejna historia zaczyna się dłuuuugo po zaręczynach. Nieważne jak się zaczyna, mówią że ważne jak się kończy;). W przypadku organizacji ślubu należy jednak w pewnym sensie, się z tym zgodzić.

Organizacja ślubu

Zakończeniem jest nasza ceremonia, ale początkiem są przygotowania, a to właśnie od nich dużo zależy J. Natchnęła mnie ostatnio moja koleżanka bo powiedziała, że przygodę z organizacją ślubu zaczęła tuż po zaręczynach. Nie wiedziała za co się zabrać w pierwszej kolejności, szukała informacji w internecie ( jak chyba każda z nas ;p) niestety każda kolejna odwiedzana strona mówiła co innego ” 10 miesięcy przed sala”, „10 miesięcy przed sala to za dużo” ostatecznie sama już nie wiedziała co ma robić.

Zastanawiałam się nad jednym, kiedy jest to 10 miesięcy przed skoro my sami nie wiemy, kiedy jest dostępna sala? jaką salę chcemy? i w ogóle w jakim miesiącu chcielibyśmy ślub, najważniejszym wyznacznikiem może być np. „w miarę szybko, bez zbędnego ociągania”. Myślę że warto znaleźć taki wyznacznik i według tego działać dalej. 


przygotowania weselne

 

Organizacja ślubu – Podstawowe pytania!

 

 1. Jaki mam budżet?
 2. Kto będzie świadkową i jak bardzo chcę ją zaangażować?
 3. Wesele czy przyjęcie?
 4. Swojsko czy elegancko?
 5. Czy mam już wstępną ilość gości? (pod ta cyfrę szukamy sali)
 6. Co jest dla mnie najważniejsze? Czy mam wymarzone miejsce, datę, Kościół, salę bądź specjalna oprawę?

 Ślubna organizacja – przykładowe odpowiedzi i określenie priorytetów:

 1. Impreza na polskie warunki nie amerykańskie ( jak oglądałam inspiracje to każde zdjęcie
  10 druhen z bukiecikami, sukniami w kolorze nude itd.., a nie każdego na to stać żeby kupić wszystkim chętnym sukienki, buty, bukiety i co tam jeszcze a byłoby mi głupio prosić żeby ktoś sobie sam w danym kolorze kupił)
 2. Świadkowa wybrana, ale nawiązując do powyższego american dream już się skończył na tym etapie ;p bo nie każdego stać na jednokolorowe druhny 😉
 3. Wesele
 4. Elegancko (dla każdego to pojęcie znaczy co innego, jeden ma wymyślony styl,inny kolor itd. na tym etapie jeszcze się w to nie zagłębiam)
 5. Wstępna ilość gości (policzenie wszystkich gości, selekcja, pewność, że się o nikim nie zapomniało)
 6.  Najważniejsze, żeby każdy się dobrze bawił także zespół weselny to podstawa!
Kiedy odpowiesz sobie na powyższe pytania – ochłoń, bo to już dobry początek J
Pamiętajcie o jednym TYLKO SPOKÓJ NAS URATUJE J, nie ulegajcie naciskom to Wasz dzień te pytania są po to żebyś TY sobie odpowiedziała na nie i TWÓJ narzeczony nie teściowa, mama, babcia, brat czy siostra albo koleżanka. To WY musicie czuć się komfortowo bo to WASZA przysięga, WASZ dzień J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *