makijaż_ślubny

Makijaż ślubny

Każda Panna Młoda na swoim ślubie chce wyglądać perfekcyjnie, dlatego nie tylko zastanawiasz się nad suknią ślubną czy fryzurą, ale również nad ślubnym makijażem. Dzięki niemu możesz ukryć wszystkie niedoskonałości i mankamenty urody oraz wydobyć, to co u Ciebie najpiękniejsze. Makijaż ślubny jednak powinien podkreślać Twoje atuty a nie kreować zupełnie nowa osobę. Pamiętaj, że makijaże ślubne zazwyczaj maja jasną i ciepła kolorystykę, często są to brązy i pastele.

Makijaż ślubny –  Twoja cera

Na co warto zwrócić uwagę? Stan cery na początek, ponieważ nie ważne jak perfekcyjnie jest wykonany makijaż, to jeśli masz spory problem z cerą to podkład może go nie zakryć a wręcz przeciwnie bardziej uwidocznić mankamenty. Dlatego zacznij się zdrowo odżywiać! Na 5 miesięcy przed ślubem warto skupić się na odpowiednim odżywianiu i ewentualnych zabiegach upiększających u kosmetyczki;).

 

makijaz slubny

Makijaż ślubny – porady i tipy

  • Kolory ślubnych makijaży to w szczególności brązy/ beże oraz róże.
  • Pamiętaj żeby makijaż był odpowiednio dobrany do Twojej karnacji, często warto zdać się na kosmetyczkę i nie upierać przy własnej wizji, ale na pewno na próbny makijaż weź ze sobą zdjęcia wymarzonych makijaży 😉 Jest to istotne dla kosmetyczki czy podoba Ci się kreska czy może nie itd. i wtedy na pewno wizażystka będzie wiedziała w którą stronę zmierzać 😉
  • Pamiętaj Tobie dany makijaż na ślub może wydawać się za mocny, ale weź pod uwagę że to makijaż również do zdjęć i bardzo jasny nie będzie w ogóle widoczny!
  • Nie zapomnij żeby makijaż próbny był wykonany w dniu w którym tak naprawdę z niego skorzystasz a nie zmyjesz po godzinie, ponieważ będziesz mogła w ten sposób sprawdzić jego trwałość.
  • W dniu ślubu przed właściwym makijażem nie maluj się, ponieważ jest to dodatkowe nadwyrężanie skóry i zmywanie go tuż przed właściwym makijażem może nam przynieść tylko zaczerwienienie skóry.
  • Pomyśl nad przedłużaniem rzęs! –  przetestuj to jednak na 2/3 miesiące wcześniej bo możesz mieć zapalenie spojówki lub uczulenie i wtedy musisz mieć czas na wyleczenie oczu
  • Załóż na makijaż próbny białą bluzkę – będziesz wiedzieć jak kontrastuje z bielą dany makijaż 🙂
  • Do torebki druhny na ten dzień schowaj sobie pomadkę lub błyszczyk oraz chusteczki matujące do twarzy!
Zobacz też artykuł jak dobrać manicure ślubny.

 

2 thoughts on “Makijaż ślubny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *