pytania-do-sali-weselnej

Pytania do sali weselnej

Kontynuując moją historię z organizacją ślubu… Spotkania związane z oglądaniem przyszłej sali weselnej zaliczają się do tych najważniejszych. Bo właśnie tam będzie impreza w Twojego życia! Zwróć uwagę na szczegóły bo to one często tworzą klimat albo psują całość.

Sale weselne – o co pytać?

Dlatego pamiętaj!
Na spotkania z właścicielami sal zabierz kartkę i długopis, ewentualnie tablet/ telefon – a tam listę pytań do sali weselnej! Zadać właściwe pytania nie jest łatwo. Na pewno właściciel sali weselnej będzie chciał się pokazać od najlepszej strony i będzie próbował wykręcić się od trudnych pytań. Standardem są teksty „ po co to pani”, „tego się nie używa”, „to niepotrzebne”.

Niektóre pytania mogą być dla Ciebie niewygodne, co więcej mogą być takie, które wydadzą Ci się głupie, śmieszne, niepotrzebne, bądź nie będziesz się czuła komfortowo je zadając, ale wierz mi są one ważne i nie można mieć skrupułów, bo później Twój najważniejszy dzień może zostać zepsuty przez takie niedopatrzenie.

sala na wesele

 

dekoracja sali

 

stoły weselne

O co pytać menadżera sali weselnej? – konkretyzuj pytania! 

Pamiętaj, nie daj się! usługodawcy zarabiają na Twoim dniu, więc nie podchodzą do tego tak idealistycznie jak my 😉
Rozpoczynając spotkanie, możesz zacząć od pytań które zadawałaś już przez telefon (omawianych w poprzednim wpisie o organizacji wesela . Warto powtórzyć informacje.

O co pytać przy wyborze weselnej sali? –  27 pytań

 Tu dodatkowe pytania jak wybrać salę weselną

 1. Czy sala zapewnia chlebek, kieliszki do zbicia, szampan?
 2. Czy dziecko, które jest za darmo dostaje krzesło/fotelik?
 3. Czy sala posiada sztalugi na rozkład stołów?
 4. Czy sala posiada numerki na stoły/menu?
 5. Czy sala w swoim zakresie proponuje wiejski stół/słodki stół/ rybny stół etc.? Jeśli tak to co wchodzi w skład takiego stołu?
 6. Kiedy się spotykamy w sprawie wyboru menu?
 7. Co jaki czas są podawane dania na salę?
 8. Dania są serwowane czy może na półmiskach?
 9. Czy na napoje są jakieś ograniczenia?
 10. Czy na stołach będą coolery na alkohol? Byłam na  weselu w lecie, gdzie nie było, a ciepła wódka to nie jest to co Polacy lubią najbardziej ;p Dlatego zadbajmy o ten szczegół!
 11. Czy lokal oferuje tort?
 12. Czy jest godzina ograniczająca naszą zabawę? Np. tylko do 5.00 ?
 13. Ilu kelnerów będzie obsługiwało wesele?
 14. Czy sala posiada rzutnik i do niego sprzęt nagłaśniający?
 15. Czy jest miejsce, w którym goście mogą zapalić?
 16. Kiedy przywozimy ciasta/alkohol na sale?
 17. Czy obsługa rozstawia winietki/prezenciki dla gości?
 18. Jeśli sala posiada pokrowce na krzesła w różnych kolorach czy kokardy to dopytajmy koniecznie o ilość sztuk w każdym kolorze! (Niejedna sala w każdym kolorze ma inną ilość, a mogą mieć pomysł (o zgrozo!) że jakby nie starczyło to wezmą inny kolor! 
 19. Czy możemy sobie sami wybrać sposób ustawienia stołów?
 20. Jeśli same dekorujemy – to kiedy może przyjechać osoba do dekoracji Sali? Czy mamy jakieś ograniczenia, czego nie możemy używać? (taśma klejąca?)
 21. Czy sala oferuje koszyczek ratunkowy dla gości w łazience? (teraz wiele sal pozytywnie może Cię zaskoczyć bo sami robią takie koszyczki J)
 22. Czy można zobaczyć kuchnie? Warto tam zajrzeć żeby zobaczyć stan jej czystości 😉 Nie chcemy przecież żeby goście się nam pochorowali 😉
 23. Czy sala oferuje szatnię i osobę do tej szatni? Jeśli jest taka osoba to czy musimy za nią dopłacać czy jest w cenie?
 24. Czy sala posiada sprawną klimatyzację? (Latem czynnik niezbędny, byłam na weselu gdzie nie działała, a był to najgorętszy dzień maja – było 30 stopni, wszyscy się topili! Dlatego sprawdź kilka dni przed czy wszystko jest sprawne, najlepiej umieść temat klimatyzacji w umowie, żeby potem móc to egzekwować. Sale często oszczędzają na tym i kłamią, że się zepsuła)
 25. Czy mają agregat? Jak rozwiązują problem w przypadku braku prądu?  –  moja koleżanka miała wesele w lecie a brak prądu zatrzymał jej wesele na 2 godziny brak jedzenia (dan ciepłych) i brak muzyki.
 26. Kto będzie w trakcie wesela? Czy będzie jakiś koordynator/właściciel/manager?
 27. Jeśli nie mamy pomysłu na usługodawców np. do ciast czy wiejskiego stołu/rybnego itd. to zapytajmy sali czy maja godne polecenia kontakty? Ci ludzie się tym zajmują na co dzień, wiec znają osoby z branży które są dobre w swoim fachu. 
pytania do sali

Dodatkowe pytania przy wyborze sali na wesele

 

 • Jeśli sala oferuje hotel i chcemy z niego skorzystać to pytamy o dobę hotelową, cenę za pokój, ilość miejsc w hotelu? Pamiętaj żeby zajrzeć do tych pokoi! Nawet kilku! Często hotele mają część odnowioną i starą i nagle się okaże, że połowa gości jest w zupełnie innych warunkach niż myślałaś.
 • Jeśli pokoje, to koniecznie weź rozpiskę jaki pokój, ile ma miejsc – będzie to niezbędne do rozmieszczenia gości! Unikniesz zamieszania na recepcji przy kwaterowaniu gości.
 • Jak liczone są dzieci w hotelu?
 • Czy droga do Sali jest odśnieżona?( jeśli to wesele zimowe) Czy mają swój własny pług? (moja sala miała ;))
 • Jaki koszt jest poprawin (jeśli zamierzamy robić) i czy używają dań z wesela czy wykonują nowe?
 • Jeśli nie mamy poprawin to czy do ceny pokoju jest wliczone śniadanie, jeśli nie to jaki jest jego koszt?
 • Jeśli nie robimy tradycyjnego polskiego wesela a obiad w restauracji zapytajmy ile czasu lokal będzie dostępny dla gości? Czy możesz włączyć swoją muzykę, czy restauracja będzie tylko dla Ciebie i Twoich gości czy będzie otwarta dla osób z zewnątrz, czy posiada oddzielną salkę?

 

sala weselna - pytania

 

elegancka sala weselna

4 thoughts on “Pytania do sali weselnej

 1. Bardzo przydatny artykuł 🙂 My co prawda trafiliśmy na fajnego managera (w Hotelu Biały Dom, w Paniówkach), który nawet uprzedzał większość naszych pytań, sam chciał nam wszystko dokładnie nakreślić i rozwiać wątpliwości 🙂 Byliśmy bardzo miło zaskoczeni ale i utwierdziło nas to w przekonaniu, że wybraliśmy fajne miejsce z profesjonalną obsługą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *