kok

Scenariusz dnia ślubu

Scenariusz dnia ślubu, harmonogram dnia ślubu, plan dnia ślubu różne są nazwy, jednak cel jest jeden, ułatwić Parze Młodej a najbardziej Pannie Młodej ten najważniejszy dzień. Taki plan działania ułatwi funkcjonowanie, ale przede wszystkim uspokoi Cię (przynajmniej częściowo ;)). Każda Panna Młoda denerwuje się i zastanawia nad tym, co ma być po kolei w dniu ślubu. 


Nie jestem zwolenniczką planowania każdej minuty, ale pewne rzeczy należy sobie wypunktować. Taki harmonogram dnia ślubu z pewnością ułatwi Ci wiele rzeczy, chociażby wyrobienie się na własny ślub 😉 U Pana Młodego to jest prostsze, jednak kobiety maja więcej zabiegów ;). Trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów takich jak: kosmetyczkę, fryzjera, fotografa ślubnego, kamerzystę oraz błogosławieństwo. Do tego wszystkiego ustalić przyjazdy niektórych gości weselnych no i najważniejsze nakładanie sukni ślubnej!

Scenariusz dnia ślubu i wesela:

 1. Prysznic
 2. Makijaż (warto żeby to było 5 godzin przed rozpoczęciem ceremonii zaślubin – czas trwania 1h-1,5h WARTO ZMÓWIĆ WIZYTĘ KOSMETYCZKI DO DOMU)
 3. Przyjazd fotografa kamerzysty – często już przed makijażem pojawiają się ekipy warto uprzedzić wszystkich będących w tym czasie w domu o ich obecności żeby nikt nie czuł się skrępowany 🙂
 4. Fryzura (nigdy odwrotnie – konsultowane z fryzjerami i kosmetyczkami 😉 ponieważ jak myjesz włosy sama lub u fryzjera to podkład u nasady włosów się spułkuje a makijażystka psuje uczesanie odgarniając włosy do nałożenia podkładu – czas trwania 1h -1,5h WARTO ZAMÓWIĆ FRYZJERA DO DOMU JEŚLI MA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ)
 5. Wkładanie sukni
 6. Pakowanie torebki dla świadkowej – pomadka/ błyszczyk, igła, nitka
 7. Przyjazd Pana Młodego / Przyjazd samochodu dla Młodych – w zależności od rozwiazań 😉
 8. Błogosławieństwo (trwa około 15 minut max)
 9. Wyjazd do Kościoła (w zależności od odległości Kościoła, jednak nie warto być dużo wcześniej – przemyśl tez czy jedziecie razem czy osobno wtedy błogosławieństwo będzie w innym czasie)
 10. Przyjazd na sale – powitanie chlebem i solą
 11. Godziny serwowania dań ciepłych
 12. Godziny dodatkowych atrakcji
 13. Podziękowania dla rodziców (mogą być np. koło 20.00 żeby goście jeszcze pamiętali;)
 14. Tort ( Zazwyczaj jest to około godziny 22.00/23.00 albo o północy)
 15. Oczepiny/Zabawy oczepinowe (Zazwyczaj koło północy ;))

Poszukujesz listy przygotowań ślubnych krok po kroku, zastanawiasz się nad organizacją ślubu? Zobacz artykuł Przygotowania ślubne krok po kroku. 

scenariusz dnia slubu
Chcesz pobrać i przypisać sobie godziny? Udostępniam tutaj szablon do druku 🙂

1 thought on “Scenariusz dnia ślubu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *