buty-na-wesele

Jak wybrać buty ślubne?

Buty ślubne to tak naprawdę jeden z najważniejszych elementów wesela! Ślub i wesele trwają dość długo, więc przy wyborze trzeba się kierować nie tylko ich stroną wizualną, ale również praktyczną. Weź pod uwagę, że przez wiele godzin będziesz na nogach, dlatego Twoje buty ślubne powinny być dostosowane do Twoich możliwości i umiejętności chodzenia na obcasach. Owszem możesz zmienić buty w trakcie imprezy na trampki, baleriny itd. Tylko pytanie czy o to Ci chodziło?

Buty do ślubu

Warto wyglądać olśniewająco przez całość swojego wesela. Jeśli pomimo tego zdecydujesz się na zmianę obuwia, to koniecznie nie zapominaj o długości sukienki, jeśli masz długą to warto nie robić dużej różnicy przy doborze obcasów. Nie zmieniaj szpilki 11 cm na płaską balerinę, Twoja suknia ślubna tego nie przeżyje;). Po takiej zamianie całą resztę wesela masz zmarnowaną, bo ani gościom nie będzie się wygodnie tańczyć, ani Tobie ponieważ wszyscy z Tobą na czele będą deptać sukienkę i się o nią potykać.

Szpilki ślubne czy buty ślubne na płaskiej podeszwie?

Chyba nie ma wątpliwości, że każda kobieta kocha buty? Zakup butów na każdą inną okazję jest często przez nas kobiety celebrowany, a co dopiero jeśli chodzi o buty ślubne? 

Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy kupuję szpilkę 11cm i wytrzymuje w niej kilka godzin albo mniej i zmieniam czy kupuję but w którym będę się bawić do końca wesela? 

buty na wesele
buty slubne

Obuwie ślubne – 12 istotnych wskazówek!

 • Znasz swoje możliwości najlepiej więc jeśli na co dzień nie chodzisz w obcasach lub szpilkach to wybierz obcas 3 albo 4 cm max, inaczej nie dasz rady bo Twoja stopa, sylwetka, łydki – nie są do tego przyzwyczajone i to że będziesz podróżować kilka tygodni przed ślubem w butach ślubnych po domu nie bardzo ratuje sytuację 😉
 • Jeśli chodzenie na obcasie nie sprawia Ci problemu możesz zdecydować się na buty 6 albo 7 cm, wyższe już wykrzywiają nienaturalnie stopę.
 • Przed zakupem obuwia ślubnego zwróć uwagę na grubość podeszwy i wykończenie w środku buta. Warto żeby podeszwa była grubsza a środek miał wbudowane „poduszeczki”.
 • Sprawdź czy obuwie jest skórzane, każde inne tylko może zaparzać stopę. Inna opcją jest np. satyna.
 • Wybierz: obcas czy szpilka? Co będzie bardziej stabilne dla Ciebie?
 • Pamiętaj buty ślubne musisz mieć już na pierwszej przymiarce! Do nich salon sukien ślubnych dopasuje długość Twojej sukni ślubnej! Optymalna długość sukni niezależnie od kroju butów i wysokości obcasa to jest 2 cm nad ziemią.
 • Jeśli masz szczupłą stopę, koniecznie weź pod uwagę buty z zapięciem, żebyś nie miała uczucia „wyskakiwania” stopy z obuwia. Ważne żebyś nie musiała w dniu ślubu zastanawiać się czy ten but nie zostanie gdzieś na środku Kościoła 😉
 • Ozdoby na butach ślubnych nie powinny być zbyt obszerne i z ostrymi zakończeniami, aby nie zaciągały sukni i nie zaczepiały o nią!
 • Jeśli masz problem z doborem obuwia to zastanów się nad butami robionymi na zamówienie np. tanecznymi, będą dopasowane do Twojej stopy i idealne na ten dzień.
 • Podeszwa butów Panny Młodej powinna być zawsze biała lub kremowa! Odpuść czarną podeszwę 😉
 • Jeśli masz np. lekcje pierwszego tańca albo sami ćwiczycie pierwszy taniec to weź swoje buty ślubne na próbę i zobacz jak Ci się w nich tańczy a przy okazji je trochę „rozchodzisz” 😉
 • Wybierając obuwie ślubne stawiaj na wygodę, wygodę i jeszcze raz wygodę! Uwierz mi wiem co mówię 😉
 • Na dzień ślubu zapakuj na wszelki wypadek swojej świadkowej plasterki do torebki 😉

Rozglądasz się za suknią ślubną? Zobacz niesamowite suknie ślubne!!

Ps. Jeśli masz długą suknię to pamiętaj że butów praktycznie nie widać, więc…. POSTAW NA WYGODĘ 😉
buty ślubne

 

 

 

2 thoughts on “Jak wybrać buty ślubne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *