organizacja wesela

10 najczęściej popełnianych błędów podczas organizacji ślubu

Organizacja ślubu nie jest tak trudna, jak się dla większości Panien Młodych wydaje. Oczywiście stopień trudności organizacji zależy od tego, co sobie same narzucimy, czy większość elementów organizacji wesela robimy same czy odciąża nas sala weselna zajmując się np. tortem weselnym, dekoracją, kwiatami, pokrowcami na krzesła itd. Warto jednak wiedzieć jakich błędów nie popełniać i korzystać z doświadczenia innych 🙂

 

Organizacja wesela – błędy, których lepiej nie popełniać

 1. Chaotyczne działania. Organizując wesele warto mieć ułożony harmonogram według którego działamy, bez niego polegniesz! Zajrzyj do harmonogramu z podziałem na miesiące.
 2. Wybór sali weselnej ponieważ wszyscy dookoła się nią zachwycają. zastanów się czy Tobie wszystko odpowiada i przyjrzyj się jej dokładnie pod kątem swojego wesela – przecież każdy ma inne wyobrażenie o tym najważniejszym dniu w życiu. Zobacz najważniejsze pytania do kierownika sali.
 3. Działanie po omacku bez wyraźnie określonego budżetu ślubu! Zawsze przed podpisywaniem umów ustal jakimi środkami dysponujesz, bo pod koniec organizacji wesela może Ci zabraknąć na najważniejsze rzeczy. Odradzałabym branie kredytu na taką uroczystość ponieważ można zorganizować niedrogo ślub w Polsce po prostu rezygnując z pewnych rzeczy – bo szkoda zaczynać nową drogę w życiu z długiem 😉
 4. Sala weselna bez „niczego” a kwota kosmiczna. Wybierając salę dopytaj co oferują w cenie, jeśli masz możliwość wybrania sali, która ma już w cenie kwiaty, pokrowce na krzesła, obrusy i inną dekoracje to zdecyduj się na taką, gdyż odejdzie Ci połowa zmartwień a nie zawsze będzie to droższe czy dużo droższe jakbyś kupowała sama bądź wypożyczała.
 5. Zbędne atrakcje. Decydując o dodatkowych atrakcjach, pamiętaj że wesele samo w sobie już jest uroczystością i nie ma potrzeby organizowania gościom każdej minuty – oni wiedzą po co tu przyszli 😉
 6. Akceptowanie cenników usługodawców bez dokładnej analizy usługi. Nie przyjmuj kwot, które podaje Ci usługodawca za sztywne, organizując wesele warto negocjować cenę usługi!
 7. Nocleg dla wszystkich. Jeśli zastanawiasz się nad noclegiem dla gości i uważasz że wszystkim musisz zaoferować nocleg a dla Ciebie to za wysoki koszt, to nic bardziej mylnego. Zawsze możesz wynająć busa, który o określonej godzinie wszystkich zawiezie do danej miejscowości. Koszt takiego transportu będzie kilkakrotnie niższy niż nocleg w hotelu.
 8. Winietki są, tablicy informacyjnej brak. W takim przypadku tworzymy większy chaos niż jeśli zrezygnowałybyśmy z winietek ponieważ, teraz każdy będzie podchodził do każdego miejsca w poszukiwaniu swojego nazwiska. Zobacz czego najbardziej goście nie lubią!
 9. Oprócz profesjonalnego fotografa ślubnego ciocia/wujek w żywiole. Niestety takie osoby myślą, że robią przysługę ponieważ „będziecie mieć więcej zdjęć”. Otóż nie, fotograf i tak Wam zapewni 500 albo 1000 zdjęć, więc spokojnie zdjęcia będą!;) Jeśli wiesz że masz taką osobę w rodzinie to lepiej od razu uzgodnij z nią plan działania;)
 10. Sesja ślubna w dniu ślubu. Są zwolennicy, jednak jeśli masz możliwość zrobienia tego w innym dniu to odpuść a ten czas pozostaw sobie na zabawę z gośćmi weselnymi. Przyjemność założenia sukni ślubnej drugi raz zostaw sobie na później 😉 Szkoda czasu i dodatkowych nerwów!
Organizacja ślubu to nie jest łatwy orzech do zgryzienia :), dlatego warto się do tego dobrze przygotować. Może Wy macie jeszcze jakieś podpowiedzi dla innych Panien Młodych. Czego warto unikać?

4 thoughts on “10 najczęściej popełnianych błędów podczas organizacji ślubu

 1. Dokładnie tak 🙂 należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów dlatego warto sobie wypunktować o czym nie chcemy zapomnieć 🙂

 2. No właśnie trzeba na wszystko zwrócić uwagę i nie popadać w jakieś skrajności to jest ważna ceremonia i musi być idealnie. A druga sprawa właśnie ten fotograf z rodziny jakiś wujek to kurde właśnie może zepsuć sesje i będą nici z fotografii. Jeszcze warto pamietać o muzyce na takiej imprezie i zalatwić dobry zespół.

 3. Według większości Pań, idealnym rozwiązaniem na uniknięcie błędów podczas organizacji wesela jest sporządzenie ślubnej listy, gdzie krok po kroku sporządzimy plan przygotowań. Naszym zdaniem to znakomity pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *