zespół weselny

DJ czy zespół – co wybrać na wesele?

Większość par, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, zastanawia się nad idealną organizacją wesela. Jeden ze zdecydowanie najpoważniejszych dylematów dotyczy muzyki, a mianowicie wyboru DJ-a lub zespołu. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, dlatego warto starannie przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania. Nie ulega przecież najmniejszej wątpliwości, że ślub wraz z weselem to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka.

 

Dj na wesele

Tym bardziej, że dobór odpowiedniej muzyki ma ogromny wpływ na jakość wesela oraz satysfakcję bawiących się na nim gości. Huczne wesele do białego rana to jedna z najbardziej charakterystycznych polskich tradycji, zatem na młodej parze spoczywa nie lada odpowiedzialność. Właściwym kryterium, które może wpłynąć na dokonany wybór, są przede wszystkim oczekiwania oraz preferencje wszystkich uczestników tej jedynej w swoim rodzaju imprezy. 


zespół weselny czy dj

Dj wesele – zalety i wady

Wydaje się, że fundamentalną różnicą, którą można zakwalifikować do zalet korzystania z usług DJ-a, są wykorzystywane nośniki pamięci. DJ używa komputera, odtwarzacza CD oraz pendrive’ów, co pozwala mu na zaprezentowanie znacznie bardziej różnorodnej listy utworów. Dzięki temu, jest on w stanie trafić w gusta niemalże każdej osoby znajdującej się na sali, nieustannie zmieniając klimat oraz nastrój. Do zdecydowanie najistotniejszych atutów DJ-a należy jego elastyczność, czyli możliwość zagrania utworu na życzenie niezależnie od gatunku muzycznego. 

Ile kosztuje dj na wesele

Kolejną zaletą wynajęcia DJ-a jest nieco mniejszy koszt. Wiadomo, że organizacja udanego wesela wiąże się ze sporym nadwyrężeniem domowego budżetu, przez co wiele osób preferuje tańsze rozwiązanie, jakim jest DJ. Oczywiście, cena takiej usługi nierzadko się różni, a zależy to w głównej mierze od prestiżu samego DJ-a. Dość istotny jest fakt, że DJ nie musi dzielić się gażą z nikim innym, natomiast w przypadku zespołu całą kwotę należy rozłożyć na kilka osób. Poza tym, DJ odtwarza oryginalne utwory, zatem skorzystanie z jego usług to gwarancja uniknięcia fałszowania i ewentualnej nieudolności członków zespołu. 

 

para młodapanna młoda

Zespół weselny czy dj na wesele?

Głównym argumentem organizatorów wesela, którzy wybierają zatrudnienie zespołu, jest podtrzymanie weselnej tradycji i zagwarantowanie gościom wspaniałego klimatu. Rozwiązanie to z pewnością docenią osoby nieco starsze, niezorientowane we współczesnych trendach muzycznych. Rzecz jasna, DJ również może zaprezentować hity sprzed lat, jednak nie ulega wątpliwości, że dla zaprawionych w bojach weselnych weteranów nie jest on w stanie zapewnić równie magicznej atmosfery. 

Dodatkowym atutem zespołu jest możliwość grania już od wyjścia z domu. DJ jest na swój sposób przywiązany do domu weselnego, natomiast zespół otwiera przed młodą parą mnóstwo wyjątkowych perspektyw. Członkowie, korzystając z instrumentów, mogą zagrać w domu przy błogosławieństwie czy w trakcie drogi do kościoła. Niezależnie od oczekiwań organizatorów wesela, są oni zdecydowanie bardziej mobilni. 

wesele

Dj weselny – kilka aspektów

Trzeba pamiętać, że to przyszłe małżeństwo powinno wybierać repertuar, nie zaś DJ lub zespół. Rzecz jasna, zatrudnieni muzycy mogą sugerować pewne rozwiązania, bowiem zazwyczaj posiadają oni odpowiednie doświadczenie w tej kwestii, jednak to zdanie młodej pary musi być najważniejsze. Nierzadko niezbędnym rozwiązaniem okazuje się wodzirej – w przypadku DJ-a skorzystanie z jego usług jest niemalże obowiązkiem, natomiast w niektórych zespołach takowy jest już uwzględniony. 

Przede wszystkim, należy dołożyć wszelkich starań, aby wynająć wymarzony zespół czy najlepszego DJ-a. Jeśli w trakcie rozmowy można dostrzec ich lub jego profesjonalizm, doświadczenie oraz komunikatywność, warto zastanowić się nad takowym wyborem. W trakcie wesela na wszelkie zmiany będzie zdecydowanie zbyt późno, a decyzja o postawieniu na oszczędność może odbijać się czkawką.

Portal EdenTrojany.pl  pomógł nam przy pisaniu tego artykułu.2 thoughts on “DJ czy zespół – co wybrać na wesele?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *