wystrój kościoła na ślub

Wystrój Kościoła na ślub czyli co należy wiedzieć żeby zaoszczędzić!

Wystrój Kościoła na ślubie to podobnie istotna kwestia jak aranżacja sali weselnej. Wiele Panien Młodych zapomina o tej dekoracji a to przecież tam mówimy sakramentalne TAK. Aranżacja Kościoła nie jest tak prostym zadaniem na jakie się wydaje, dlatego warto omówić kilka kwestii…

Wystrój Kościoła na ślub – praktyczne porady

 • Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę florystyczną zapytaj Księdza Proboszcza czego nie życzy sobie w Kościele – bo szkoda pracy florystki a Twoich pieniędzy i nerwów jesli w ostatniej chwili trzeba będzie coś zbierać lub zeskrobywać z ławek 😉
 • Zapytaj w Kościele czy nie maja kogoś z kim współpracują – często może okazać się że będzie taniej
 • Obejrzyj inspiracje i zastanów się na co której ławce chcesz dekoracje, czy może na każdej?
 • Pamiętaj że decydując się na materiały wzdłuż ławek na całej długości Waszej drogi do ołtarza ograniczacie ruch gości po środku Kościoła. Jeśli jest sporo zaproszonych dzieci to polecam to rozwiązanie 😉 (Materiał jest też tańszy niż kwiaty na każdej ławce a wygląda równie efektownie)
 • Jeśli decydujesz się na lampiony to zapytaj firmę dekoratorską o ich zabezpieczenie albo jakąś nowoczesna alternatywę bo już niejednokrotnie widziałam gości weselnych, którzy wchodzili w lampiony/pochodnie/świeczki, rozlewając wosk a nawet przypalając sobie nogawkę od spodni (tak najczęściej to byli Panowie ;p) 
 • Pamiętaj, że ciekawie wygląda aranżacja która nawiązuje do dekoracji na sali weselnej, jej motywu przewodniego albo koloru.
 • Weź pod uwagę dogadanie się z inną Parą Młodą w sprawie dekoracji na pewno będzie taniej
 • Pamiętaj, że im bardziej „bogata” w kwiaty kompozycja i tak popularne amerykańskie kule kwiatów, tym droższa cała aranżacja (może wynieść nawet do 10 000 tys jeśli Kościół ma minimum po 10 ławek z każdej stron) Cena najczęściej liczona jest od udekorowanej ławki.
 • Najniższe kwoty za dekorację Kościoła to ok 1000 – 1500 zł, chyba że zrobisz to własnymi siłami 😉
 • Wszystkie stojaki, pokrowce na krzesła Młodych, świadków itp. najczęściej kosztują dodatkowo – jest to traktowane jako tzw. wynajem
 • Ciekawym rozwiązaniem może być biały lub czerwony dywan jeśli w Kościele nie ma ciekawej mozaiki na podłodze
 • Dowiedz się czy firma florystyczna po ceremonii zbierze wszystkie dekoracje ślubne Kościoła – inaczej będzie trzeba kogoś do tego przydzielić
A czy Wy macie jeszcze jakieś rady jak się zabrać do tego zadania?
Zobacz też:
 

 

7 thoughts on “Wystrój Kościoła na ślub czyli co należy wiedzieć żeby zaoszczędzić!

 1. U nas na ślubie też po części dekorowałam własnymi siłami a dekoratorka ułożyła kwiaty i dekorowała krzesła Młodych i świadków.

 2. Witam, jeśli chodzi o oszczędności podczas wesela to trochę o tym wiem 🙂 Od kilku lat prowadzę małą działalność związaną z weselami i powiem wam że można na to bardzo dużo wydać ale i bardzo dużo zaoszczędzić. Oczywiście mowa o barach i alkoholu 🙂 No a jak !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *