bridal shower

Bridal shower kontra wieczór panieński

Bridal shower to nowe wyzwanie dla Państwa Młodych i ich rodzin, jeśli zamierzają iść z biegiem czasu i nie chcą rezygnować z trendów ślubnych ;). O co chodzi? Jak przygotować takie przyjęcie? Po co jest i jaki jest jego cel? Na te pytania postaram odpowiedzieć poniżej.

Bridal shower – co to jest?

Wszyscy już sobie myślą, o nie kolejny wymysł, to samo ale inna nazwa i możliwe, że mają trochę w tym racji ;). Bridal shower oczywiście jest popularnym przyjęciem organizowanym w Stanach Zjednoczonych, jednak jeszcze nie w Polsce. U nas w kraju niewiele osób organizuje taką imprezę, a jeśli tak to raczej jest to utożsamiane trochę z przyjęciem zaręczynowym i nie wszystkie amerykańskie zwyczaje są podczas niego celebrowane. Kiedyś w Stanach Zjednoczonych ta tradycja też była obchodzona zwykle w kobiecym gronie, czyli taki wieczór panieński przed kolejnym wieczorem panieńskim, natomiast na ten moment wygląda to już nieco inaczej.

bridal shower nowy zwyczaj w Polsce

Kto organizuje bridal shower i kiedy się odbywa?

Organizatorami w tym przypadku rodzice Państwa Młodych, natomiast jesli oni nie mogą przyjąc na siebie takiego zobowiązania to robi to przyjaciółka Panny Młodej lub druhna. Całe wydarzenie odbywa się około dwóch miesięcy przed ślubem.

Po co organizujemy bridal shower?

Odpowiedź jest prosta. Celem bridal shower jest integracja obu rodzin. Mają możliwość na spokojnie poznać się i porozmawiać, idealny moment, ponieważ na weselu już będą się świetnie razem bawić i znać! Często na tym etapie już są wręczane Parze Młodej prezenty, które są wcześniej zakupione zgodnie z listą zakupową udostępnioną wcześniej (często online) przez Parę Młodą.

bridal shower w Polsce

Jak to wygląda w Stanach Zjednoczonych?

Na początek organizator określa kilka składowych. Poniżej najważniejsze elementy o których żaden Amerykanin nie zapomni ;).

  • ustalenie budżetu
  • najczęściej jest to jako uroczysty obiad w restauracji lub ogrodzie 
  • często wymyślany jest temat imprezy – czyli taki motyw przewodni
  • ustalane jest menu
  • wysyłane są zaproszenia na specjalnie przygotowanej papeterii
  • ustalanie zabaw i konkursów dla uczestników imprezy

Myślę że bridal shower jest fajną alternatywą dla wieczoru panieńskiego, gdyż jest to bardziej jak łączony kawalerski i panieński plus przyjęcie zaręczynowe w jednym. Także takie małe kombo 😉

A Wy co myślicie o takim rodzaju świętowania? Chciałybyście aby Wam rodzice lub przyjaciele zorganizowali taką imprezę?

 

1 thought on “Bridal shower kontra wieczór panieński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *