jak spłycić zmarszczki

Portrait of a beautiful middle aged woman holding bottle with cosmetic oil or serum for her skin on gray background

Jak spłycić zmarszczki przed ślubem? Poznaj skuteczne sposoby

Niewielkie załamania i wgłębienia pojawiają się na powierzchni skóry wraz z wiekiem. Według specjalistów proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia. Na początku zmiany mogą być trudne do dostrzeżenia, jednak z czasem zmarszczki staną się widoczne i będą powodować znaczny dyskomfort. Dzisiaj podpowiemy Ci, co możesz zrobić, by spłycić zmarszczki i zachować młody wygląd na dłużej.

Rodzaje zmarszczek i ich przyczyny

Zmarszczki mogą mieć różną wielkość i głębokość. Ich powstawanie jest uzależnione od predyspozycji genetycznych, stylu życia i stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje zmarszczek:

  • zmarszczki wokół oczu, ust i na czole spowodowane niedoborami elastyny i kolagenu,
  • zmarszczki na czole spowodowane odwodnieniem skóry,
  • zmarszczki mimiczne spowodowane intensywną pracą mięśni twarzy,
  • zmarszczki spowodowane nieprawidłową pozycją podczas snu i długotrwałym uciskiem wywieranym na skórę.

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się zmarszczek lub je widocznie spłycić, musisz zastosować preparat, który będzie dostosowany do potrzeb Twojej skóry. Na rynku znajdziesz skoncentrowane kosmetyki ze składnikami aktywnymi o udowodnionym działaniu. Ich regularne stosowanie szybko przynosi pożądane rezultaty.

Serum przeciwzmarszczkowe z kwasem hialuronowym

Serum przeciwzmarszczkowe to kosmetyk do zadań specjalnych. Jego unikalna formuła sprawia, że szybko się wchłania i działa wielotorowo. Sera przeciwzmarszczkowe wzbogacone o kwas hialuronowy dogłębnie nawilżają skórę i przywracają jej naturalny blask. Kwas hialuronowy jest składnikiem, który występuje w ludzkim organizmie i pełni w nim wiele ważnych funkcji. Jednak z czasem jego ilość ulega zmniejszeniu, co sprawia, że skóra traci sprężystość. Jeśli Twoja skóra jest szara, wiotka i widocznie odwodniona, to kosmetyki z kwasem hialuronowym będą dla Ciebie optymalnym wyborem. Działanie serum przeciwzmarszczkowego polega na wzmocnieniu skóry, jej odżywieniu i pobudzeniu procesów regeneracyjnych. Taki preparat ma lekką formułę i może być bezpiecznie stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Masaż przeciwzmarszczkowy

Świetnym sposobem na spłycenie zmarszczek jest również masaż przeciwzmarszczkowy. Ten zabieg możesz wykonać samodzielnie w domowy zaciszu lub możesz też skorzystać z oferty renomowanej kliniki medycyny estetycznej. W trakcie masażu trzeba mocno uciskać skórę twarzy, aby pobudzić komórki do odnowy. Dla uzyskania jeszcze lepszego rezultatu warto nałożyć na twarz, dekolt i szyję ulubiony krem lub olejek. Skórę możesz masować palcami, specjalnym wałkiem lub płytką zrobioną z jadeitu, lub kwarcu. Masaż rozpocznij od szyi, a następnie powoli przesuwaj się ku górze. Ruchy powinny być okrężne lub półkoliste. W trakcie masażu mięśnie będą się powoli rozluźniać, dzięki czemu poczujesz przyjemne odprężenie.

Skórę możesz też pobudzić do regeneracji poprzez zastosowanie naturalnych peelingów i odżywczych maseczek z witaminą C. Dobrej jakości kosmetyki powinny zawierać odpowiednio duże stężenie składników aktywnych, dzięki czemu korzystnie wpłyną na wygląd Twojej skóry. W efekcie zmarszczki zostaną widocznie spłycone, a Twoja cera znowu będzie rozjaśniona i promienna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *