okrycie ślubne panny młodej

Okrycie ślubne dla Panny Młodej. 5 możliwości na Twój ślub!

Nie tylko śluby zimowe wymagają okrycia ślubnego. Dlatego jeśli szykujesz się na wesele to pewnie zastanawiasz się co nałożyć na suknię ślubną do Kościoła? Czy dobrym wyborem będzie etola ślubna, bolerko, marynarka czy może sweterek?

Okrycie ślubne na Twoim ślubie – kiedy jest potrzebne?

Jedno jest pewne na jesiennym czy zimowym ślubie okrycia zabraknąć nie może, musisz mieć coś co Cię ogrzeje szczególnie w Kościele! Pamiętaj, że nie każdy Kościół jest ogrzewany, więc jeśli decydujesz się na zimowy ślub, to sprawdź wcześniej czy ten Kościół ma włączone ogrzewanie. Zawsze możesz poprosić o włączenie na czas ślubu.

Jednak nic bardziej mylnego, że tylko organizując ślub w zimie będziesz potrzebować okrycia ślubnego, ponieważ wiosną czy nawet latem w Polsce nie ma 100% pewności, że będzie tak ciepło jak sobie wymarzysz. Zawsze warto przygotować się na niespodziewany spadek temperatury i nie fundować sobie zapalenia płuc na czas podróży poślubnej.

okrycie ślubne

okrycia ślubne dla panien młodych

Okrycie ślubne zimą: Futerko czy etola do sukni ślubnej?

Ważne jest żeby dopasować okrycie do charakteru wesela. Rozwiązania są różne: bolerka, sweterki, etole ślubne, futra, peleryny oraz płaszcze krótkie lub te zupełnie długie. Według mnie najefektowniejsze zimą będzie futerko dodaje ono szyku i elegancji. Dodatkowo idealnie chroni przed mrozem i co najważniejsze pasuje do większości krojów sukni!
 
zimowe okrycia ślubne
 

Okrycie ślubne wiosną: Sweterek do sukni ślubnej a może kurtka? 

Jeśli zastanawiasz się nad kolorem okrycia to akurat tu możesz trochę poszaleć, nie musisz decydować się wyłącznie na kolor biały. Sweterek szczególnie wiosną może być np. w Waszym kolorze przewodnim.
 
Inną ciekawa opcja może być skórzana kurtka albo jeansowa, będziesz wyglądać w niej trochę drapieżnie i na pewno bardzo stylowo 😉
kurtka panny Młodej

Okrycie ślubne latem: Narzutka w Kościele

Nawet latem może się przydać lekka narzutka do sukni ślubnej, ponieważ to szczególnie wtedy Panny Młode decydują się na lekkie, zwiewne i odkrywające plecy i ramiona suknie ślubne. Jeśli Twój ślub będzie miał miejsce w Kościele to warto zadbać o okrycie ramion, nie tylko ze względów szacunku do miejsca kultu religijnego ale też faktu że np . w starym Kościele może być zwyczajnie chłodno.

okrycia ślubne na ślub

Okrycie ślubne jesienią: bolerko ślubne

Bolerko ślubne doskonale sprawdzi się jeśli planujesz swój ślub we wrześniu, listopadzie lub październiku. To miesiące gdzie pogoda zdecydowanie może nam spłatać figla, więc musisz być gotowa na każdą ewentualność, bo nawet jeśli nie będzie w dniu Twojego ślubu padał deszcz to i tak może już być za chłodno na samą suknię ślubną. 
Ciekawymi kolorami okrycia wierzchniego na te miesiące może być : butelkowa zieleń, bordo albo musztardowy.
okrycie ślubne

Okrycie ślubne: ciekawe pomysły

  • jeśli Twój ślub jest zimą możesz założyć sweterek we wzór norweski
  • kurtkę jeansowa lub skórzaną zawsze można spersonalizować i wyszyć lub namalować ciekawy napis na plecach (inicjały, imiona, datę ślubu)
  • sweterek może być w kolorze garnituru Pana Młodego jeśli np. ma granatowy, szary lub bordowy czy brązowy garnitur

Pamiętaj!

Myśląc nad własnym okryciem nie zapomnij też o druhnach i świadkowej one też powinny poszukać sobie okrycia, żeby ładnie prezentować się przy Twoim boku na ołtarzu.
Polecam tez wpisy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *