Nie tylko śluby zimowe wymagają okrycia ślubnego. Dlatego jeśli szykujesz się na wesele to pewnie zastanawiasz się co nałożyć na suknię ślubną do Kościoła? Czy dobrym wyborem będzie etola ślubna, bolerko, marynarka czy może sweterek?
Okrycie ślubne na Twoim ślubie – kiedy jest potrzebne?
Jedno jest pewne na jesiennym czy zimowym ślubie okrycia zabraknąć nie może, musisz mieć coś co Cię ogrzeje szczególnie w Kościele! Pamiętaj, że nie każdy Kościół jest ogrzewany, więc jeśli decydujesz się na zimowy ślub, to sprawdź wcześniej czy ten Kościół ma włączone ogrzewanie. Zawsze możesz poprosić o włączenie na czas ślubu.
Jednak nic bardziej mylnego, że tylko organizując ślub w zimie będziesz potrzebować okrycia ślubnego, ponieważ wiosną czy nawet latem w Polsce nie ma 100% pewności, że będzie tak ciepło jak sobie wymarzysz. Zawsze warto przygotować się na niespodziewany spadek temperatury i nie fundować sobie zapalenia płuc na czas podróży poślubnej.
Okrycie ślubne zimą: Futerko czy etola do sukni ślubnej?
Okrycie ślubne wiosną: Sweterek do sukni ślubnej a może kurtka?
Okrycie ślubne latem: Narzutka w Kościele
Nawet latem może się przydać lekka narzutka do sukni ślubnej, ponieważ to szczególnie wtedy Panny Młode decydują się na lekkie, zwiewne i odkrywające plecy i ramiona suknie ślubne. Jeśli Twój ślub będzie miał miejsce w Kościele to warto zadbać o okrycie ramion, nie tylko ze względów szacunku do miejsca kultu religijnego ale też faktu że np . w starym Kościele może być zwyczajnie chłodno.
Okrycie ślubne jesienią: bolerko ślubne
Okrycie ślubne: ciekawe pomysły
- jeśli Twój ślub jest zimą możesz założyć sweterek we wzór norweski
- kurtkę jeansowa lub skórzaną zawsze można spersonalizować i wyszyć lub namalować ciekawy napis na plecach (inicjały, imiona, datę ślubu)
- sweterek może być w kolorze garnituru Pana Młodego jeśli np. ma granatowy, szary lub bordowy czy brązowy garnitur