wianek zamiast welonu

A dlaczego nie wianek ślubny zamiast welonu?

Przyszło lato, sezon ślubny rozpoczął się już na dobre i wiele Panien Młodych, które własnie teraz będą mieć wesele zastanawia się, czy lepszym pomysłem będzie wianek zamiast welonu. Wianek z kwiatów, najlepiej żywych – myślą sobie Panny Młode i jeśli to pasuje ogólnie do Twojej stylizacji to popieram.  Kwiaty są piękne a w postaci wianka ślubnego w tym szczególnym dniu każdej Pannie Młodej doda lekkości i świeżości.

Wianek ślubny – kilka słów

Kiedyś wianek na głowę był symbolem czystości i nieposzlakowanej opinii Panny Młodej dlatego często kobiety sadziły w ogrodach specjalnie kwiaty – właśnie na ten szczególny dzień, aby później  móc z nich upleść piękny wianek z żywych kwiatów.

Ślubne wianki

Delikatny wianek ślubny dla Panny Młodej

Jak łączyć ze sobą dodatki? Wianek do ślubu warto połączyć z suknią w stylu vintage, koronkową oraz perłami lub starą biżuterią. Cała stylizacja jest wtedy mocno romantyczna, dziewczęca i blisko natury. Możesz postawić na odsłonę romantyczno-ludową wianka, w którym znajdzie się kłoś zboże, maki, rumianki czy chabry lub elegancki charakter dzięki wyborze bardziej szlachetnych gatunków kwiatów. Są dwie wersje kompozycji kwiatowych – te duże, mocno rozbudwane lub delikatne, podkreślające detale fryzury.

wianek slubny

 

Wianek ślubny z żywych kwiatów – wskazówki

  • wybierz wianek ślubny z żywych kwiatów lub sztucznych (nie będzie sie obsypywał i będzie trwalszy) – ten z żywych odbierz w dniu ślubu razem z wiązanką  – nie wcześniej!
  • włóż wianek z żywych kwiatów do lodówki
  • pamiętaj aby wianek kwiatowy odebrać w pudełku żeby się nie uszkodził i nie obsypał
  • zdecyduj się na wianek lub welon albo zrób podmianę w pewnym momencie – wianek z welonem to często zbyt wiele
  • wianek z żywych kwiatów powinien być zrobiony przez profesjonalistę – wtedy będziesz mieć gwarancję że się nie rozsypie
  • nie zapomnij o dobraniu fryzury właśnie pod wianek, żeby w ostatniej chwili nie mieć problemu z jego przypięciem

Zapraszam do wpisu o fryzurach ślubnych!

A czy Tobie się podoba powrót do mody na wianki? 

 

6 thoughts on “A dlaczego nie wianek ślubny zamiast welonu?

  1. Zgadza sie tak jak piszesz trzeba to umiejetnie polaczyc i te Panny Mlode, ktore to potrafia – wybiora taka opcje 🙂

  2. Bardzo lubię wianki, ale nie chciałam rezygnować z welonu. Wydawało mi się, że połączenia welonu i wianka to będzie za dużo. Tydzień później moja koleżanka miała ślub i wybrała właśnie obie te ozdoby – wianek był delikatny z gipsówki, a welon bardzo prosty, wpięty z tyłu i całość wyglądała pięknie! Da się to połączyć, ale trzeba to zrobić bardzo umiejętnie. Fajnie wyglądają welony z drobnymi półwiankami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *