pierścionek zaręczynowy

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? To pytanie spędza sen z powiek wielu mężczyzn planujących tą jakże ważną uroczystość. Tymczasem do podjęcia jest kilka decyzji m.in. odnośnie koloru złota, fasonu, rozmiaru czy rodzaju kamienia.


Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? 

Podczas wyboru koloru złota kluczowe znaczenie ma to jaką biżuterią na co dzień nosi przyszła narzeczona. Jeśli stawia ona raczej na srebro to lepiej jest zdecydować się na pierścionek wykonany z białego złota. Wówczas będzie on współgrać z resztą biżuterii. Kiedy natomiast na co dzień wybiera ona klasyczną złotą biżuterię, to pierścionek jak najbardziej powinien być utrzymany w tej samej stylistyce. Pierścionki ze złota dwukolorowego to propozycja dla kobiet, które nie mają sprecyzowanego gustu w tym temacie.

ile kosztuje pierścionek zaręczynowy

 

Klasyczny pierścionek zaręczynowy 

Również i w przypadku fasonu znaczenie ma to co przyszła narzeczona nos na co dzień. W przypadku biżuterii delikatnej, lepiej postawić na pierścionek elegancki i raczej dyskretny. W takiej sytuacji idealny będzie klasyczny pierścionek zaręczynowy z centralnie umiejscowionym brylantem w oprawie szatonowej (tzw. łapki). Sprawdza się za każdym razem. Poza ty w tym fasonie brylant ładnie załamuje światło. Taki klasyczny pierścionek powinien spodobać się każdej kobiecie. W przypadku pań, które preferują jednak biżuterię dużą i ozdobną, lepszym wyborem może być pierścionek o nietypowym kształcie. Może być to model z ciekawą szyną i jednym kamieniem lub pierścionek wielokamieniowy. Ciekawie prezentują się też modele z kolorowymi kamieniami w otoczeniu brylantów.

 

gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

 

Zaręczynowy pierścionek – rozmiar

Oczywiście kiedy tylko jest taka możliwość to trzeba dokładnie zmierzyć rozmiar pierścionka, który nosi przyszła narzeczona. Najlepiej jest wymierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka przy pomocy zwykłej suwmiarki lub innego narzędzia. Kiedy natomiast pierścionek nie jest idealnie okrągły, to pomiaru należy dokonać w kilku miejscach. Idealnie byłoby do salonu przynieść pierścionek w celu dokonania profesjonalnej miary. Jednak z oczywistych względów nie zawsze jest to możliwe.

złote pierścionki zaręczynowezłoty pierścionek zaręczynowy

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe 

Wybór kamieni w pierścionkach zaręczynowych jest ogromny. Wcale nie trzeba przy tym stawiać na klasyczne diamenty. Wręcz odwrotnie, coraz więcej pań preferuje inne, bardziej oryginalne rozwiązania. Szafir przykładowo doskonale pasuje do pań o jasnych włosach i cerze. Polecany jest kobietom pewnym siebie i ciekawym świata. Czerwony rubin efektownie prezentuje się u kobiet z jasnymi lub rudymi włosami. Rubin podobnie jak szafir przywraca chęć do życia i dodaje energii do działania. Podobno ma dobry wpływ na osoby z niskim ciśnieniem i po przebytych chorobach przyspieszając proces regeneracji organizmu. Topaz efektownie prezentuje się u blondynek, szatynek i brunetek. To kamień idealny dla kobiet delikatnych. Pomaga w zasypianiu zapewniając zdrowy i długi sen. To kamień stworzony dla marzycielek. Panie ceniące sobie oryginalność z pewnością docenią pierścionek z tanzanitem, jednym z rzadziej występujących minerałów. Według szacunków ekspertów jego złoża ulegną wyczerpaniu za około 15 lat. To kamień idealny dla pań rudowłosych i tych z kasztanowymi włosami. To propozycja dla kobiet, które potrzebują energii oraz radości. Tanzanit lubią kobiety pewne siebie i indywidualistki. Dla pań o ciemnobrązowych włosach i oczach ciekawym rozwiązaniem jest tez ametyst. Kamień ten jest świetnym pomysłem dla pań, które mają stresującą pracę i dużo obowiązków na głowie. Ametyst łagodzi stresy i przynosi spokój. Poza tym pomaga sobie radzić z emocjami i nie myśleć o problemach.

Jak widać wybór oryginalnego pierścionka zaręczynowego nie jest taki trudny jak się wydaje. Wystarczy odpowiednio się do tego przygotować i cieszyć szczęściem razem ze swoją wybranką.

Artykuł powstał przy współpracy z Silveris.pl

 

4 thoughts on “Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

  1. Wybór pierściona to nie lada wyzwanie 🙂 Ja pierścionek dla swojej ukochanej wybierałem z pomocą jej przyjaciółki. Przejrzeliśmy wiele ofert, ale ostatecznie wybraliśmy ofertę jubilera https://bluetopaz.com.pl/ która okazała się strzałem w 10.

  2. zeby pierścionek był idealny musi być wręczony w niebanalny sposób. Oczywiście przy tym nie wolno zapomnieć dlaczego się go wręcza. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, sprawa wyglądu jest drugoplanowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *