odwolanie slubu

Odwołanie ślubu – czy warto i jak przez to przejść?

Odwołanie ślubu to poważna sprawa. Warto się zastanowić czy na pewno tego chcesz? Kłótnie przed ślubem to rzecz normalna, wszystkie sprzeczki z partnerem i rodzinne „przepychanki” to w wielu rodzinach przed ślubem naturalna sprawa, dlatego jeśli zastanawiasz się czy to co się dzieje u Ciebie jest właściwe to można powiedzieć, że tak. Pytanie tylko czy to na pewno jest kwestia stresu przedślubnego czy są to już wątpliwości przed ślubem.

Zerwane zaręczyny – rozstanie przed ślubem

Ślub bo …”już zapłacona sala” – mówię temu kategoryczne NIE

  • Nie decyduj się na ślub dlatego bo „już coś jest opłacone” – to są tylko pieniądze a możesz zmarnować sobie całe życie albo kolejne wydatki ponieść z tytułu rozwodu za kilka miesięcy
  • „Co inni pomyślą” – nie jest to ważne „pogadają”, „pomyślą” ale życie jest Twoje oni przyjdą na 2 dni zabawy a Ty musisz spędzić z tą osoba całe życie
  • Nie myśl że „jakoś to będzie” – jeśli w narzeczeństwie jest już kiepsko to dalej nie będzie lepiej, chyba że na prawdę obie osoby wezmą się do porządnej pracy nad związkiem – choć do wyjątki bo zapału starcza na kilka dni a potem wraca to co było…
  • Nie myśl, że „już nikogo nie znajdziesz” – to tak nie działa trzeba tylko pozostać otwartym na nową relację
  • Pamiętaj! Małżeństwo za wszelką cenę nie kończy się dobrze…
  • Nie myśl „ja go zmienię” – nie zmienisz, możecie tylko wspólnie pracować nad konkretnymi zachowaniami, ale muszą chcieć tego obie strony a i to nie daje 100% rezultatu
Ostatecznie popatrz na sytuację z drugiej strony. Lepiej że coś wyszło przed ślubem niż po, dzięki temu nie popełnisz życiowego błędu.

Odwołanie ślubu – ze względu na zdarzenie losowe

Czasem są różne sytuacje losowe, które nie pozwalają nam na przeprowadzenie ślubu i wesela w tym czasie, który zaplanowaliśmy, dlatego warto nie załamywać się że coś przepadło – bo jesteście na lepszym miejscu niż pary, które całkowicie odwołały wesele. Pamiętaj o rozmowie z usługodawcami – przedstawcie swoją sytuację podczas szczerej rozmowy a na pewno znajdą dla Was dogodne rozwiązanie.

Jak odwołać ślub? 

  • Zacznij rozmowę od rodziców oni zrozumieją, bo żaden rodzic nie chce nieszczęścia dla swojego dziecka
  • Zróbcie to razem a jeśli się nie da bo Wasze relacje są już na takim etapie, że nie rozmawiacie to chociaż ustalcie że każdy swoją część gości informuje
  • Najlepiej jest zadzwonić do każdego gościa – ułóż sobie formułkę rozmowy na kartce żeby było łatwiej, jeśli ktoś będzie drążył temat a Ty nie masz ochoty o tym opowiadać to powiedz, że masz do obdzwonienia jeszcze 100 osób, więc porozmawiacie w innym momencie 😉 Wytłumaczenie sensowne i najmniej bolesne dla Ciebie.
  • Wysłanie sms może nie być najlepszym rozwiązaniem bo albo ktoś go nie odczyta albo rozdzwoni się telefon i będzie trzeba wszystkim odpowiadać na zmasowany atak pytań albo wysłuchiwać „pocieszeń”
  • Sprawdź dokładnie umowy w jaki sposób możesz się z nich wycofać – czasem jeśli jest to odpowiednio wcześniej można dostać 100% zwrotną zaliczkę
  • Zawsze można próbować odsprzedać termin sali albo innego usługodawcy na różnego rodzaju forach na facebook’u lub innej platformie

Odwołany ślub

Nie zamykaj się z emocjami przed rodzina i przyjaciółmi wytłumacz sytuację a jeśli nie chcesz o tym rozmawiać to też powiedz im o tym szczerze, na pewno zrozumieją.

Pamiętaj, że jeśli podjęłaś taką decyzję to prawdopodobnie są powody dla których padła taka nie inna decyzja z Twojej/Waszej strony. Lepiej, że stało się to teraz, niż po kilku miesiącach lub latach. 
Zapraszam tez do wpisu

13 thoughts on “Odwołanie ślubu – czy warto i jak przez to przejść?

  1. Czy masz swoje nietypowe kryteria wyboru tematów, które decydują o tym, co staje się głównym punktem fokalnym danego wpisu na blogu?

  2. Zauważyłem, że twoje treści są często pełne ciekawostek. Czy korzystasz z nietypowych źródeł, które pomagają ci w znalezieniu fascynujących faktów?

  3. Dzień dobry a ja mam pytanie jak mogę odwołać ślub cywilny ?jakieś pismo i jakie?gdzie znajdę jak to napisać?z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

    1. Dzień dobry,
      należy pisemnie poinformować Urząd Stanu Cywilnego o rezygnacji z zawarcia małżeństwa i złożyć wniosek o zwrot opłaty, dotyczy to także zwrotu opłaty za sporządzenie aktu małżeństwa w kwocie 84,00 zł.

  4. Na pewno jest to decyzja którą należy dobrze przemyśleć, jednak nie wszystkie wątpliwości są prawdziwe wiec należy potrafić je oddzielić od siebie narwowość spowodowaną organizacją od prawdziwych obaw przed wspólnym życiem

  5. Uważam, że jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości to należy od takiego ślubu odstąpić. To zbyt poważna decyzja i zbyt wiele skutków za sobą niesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *