wesele w ciąży

Jak przetrwać wesele w ciąży – 6 praktycznych porad

Jak przetrwać wesele w ciąży? Mamy na to kilka tipów ale pamiętaj że, ciąża to wyjątkowy okres, w czasie którego życie Kobiety zostaje wywrócone do góry nogami. Mdłości, obrzęki, złe samopoczucie, wszystko to wydaje się mniej straszne z punktu widzenia spokojnego życia, w którym znajdujemy czas na odpoczynek. Jednak, co jeśli w tym wyjątkowym czasie czeka nas nasz własny ślub?

Poniżej przedstawimy Ci kilka praktycznych porad, które pomogą Ci przetrwać ten niezwykły dzień w dobrym samopoczuciu!

Ślub w ciąży – postaw na wygodną sukienkę

W zaawansowanej ciąży, jak i w jej pierwszych miesiącach zrezygnuj z sukienki złożonej z kilku warstw i niewygodnych gorsetów. Jeżeli zależy Ci na ukryciu brzuszka wybierz delikatną, zwiewną suknię w kształcie litery „A”. Dzięki niej nie tylko będziesz prezentowała się elegancko i szczupło, ale zyskasz również swobodę ruchów i oddychania. Wykorzystaj również atuty błogosławionego stanu, czyli piękny biust i postaraj się delikatnie wyeksponować go w swojej kreacji.

ciąża i ślub

Wesele w ciąży – wybieraj lekkostrawne potrawy

Szczególnie w pierwszych miesiącach, podczas ciąży mogą towarzyszyć Ci silne mdłości oraz nadwrażliwość na niektóre zapachy. Dlatego też, zadbaj o to, aby przy Twoim stole pojawiły się lekkostrawne potrawy o neutralnym zapachu. Nie musisz zmieniać całego menu weselnego wystarczy, że poinformujesz organizatorów o swoim odmiennym stanie i poprosisz ich, aby przygotowali lekkie potrawy wyłącznie dla Ciebie.

W ciąży na wesele – zadbaj o miejsce wypoczynku

Zmiany nastrojów oraz poczucie silnego zmęczenia to charakterystyczne objawy dla ciąży. Dlatego, jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia weselnego zaplanuj dla siebie miejsce do wypoczynku, w którym będziesz mogła zamknąć się na chwilę, wyciągnąć nogi i napić się szklanki chłodnej wody.

ciąża w dniu ślubu

 

Ciężarna na weselu– pamiętaj o tym, aby unikać alkoholu

Podczas przyjęcia weselnego alkohol zawsze jest obecny. Począwszy od toastu, a na symbolicznym kieliszku z gośćmi kończąc. Ciąża to szczególny czas, w trakcie którego powinnaś wzbraniać się przed spożywaniem nawet najmniejszych ilości alkoholu. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu odmiennego stanu w tajemnicy pamiętaj o tym, aby poinformować organizatorów o bezalkoholowym toaście dla Ciebie. Do butelek z alkoholem wlej również wodę lub sok, dzięki temu unikniesz krępujących pytań ze strony gości.

 

Na wesele w ciąży – wybierz wygodne obuwie

Opuchnięte stopy i kostki, to jedne z najczęściej występujących objawów ciąży, zwłaszcza w jej późniejszych miesiącach. Dlatego też, zdecyduj się na wygodne buty. Jeśli jednak zależy Ci na wysokich obcasach pilnuj tego, aby obok Ciebie zawsze leżały wygodne buty na zmianę (najlepiej na płaskiej podeszwie oraz takie, które wykonane są z oddychającego materiału).

wesele i ciąża

 

Jak przetrwać wesele w ciąży – nie zapomnij o przymierzeniu obrączek

W czasie ciąży puchną nam nie tylko stopy, ale również palce u rąk. Dlatego też, tak ważne jest to, aby przed samą ceremonią sprawdzić, czy obrączki ślubne nam pasują. W końcu żadna z nas nie chciałaby przeżyć sytuacji, w czasie której nasz ukochany nie może zmieścić złotego krążka na nasz palec.

Ciąża to niezwykły stan, który przebiega inaczej u każdej Kobiety. Niektóre z nas mogą przetańczyć całą noc bez cienia zmęczenia, a inne w tym wyjątkowym czasie potrzebują odpoczynku i spokoju. Dlatego też, planując ślub oraz wesele powinnaś sama oszacować swoje możliwości i przygotować się na różne możliwości, które częściowo mogą wyniknąć z Twojego odmiennego stanu. Przeanalizuj powyższe wskazówki, a być może dzięki nim łatwiej Ci będzie przetrwać wesele w ciąży!

 

Zobacz więcej artykułów na sosrodzice.pl.

16 thoughts on “Jak przetrwać wesele w ciąży – 6 praktycznych porad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *