nietypowe wesele

Nietypowe wesele czyli czym zaskoczyć gości weselnych?

Chciałabyś mieć nietypowe wesele? Bo wiesz, że Twoja rodzina i znajomi są obecnie na etapie ślubów i w sezonie mają je prawie co tydzień. To zadanie zadanie z pewnością nie jest łatwe. Każdy Panna Młoda marzy aby jej ceremonia nie była jedną z wielu, a tą o której wszyscy w rodzinie będą jeszcze długo pamiętać. Jeśli właśnie na tym Ci zależy to musisz dobrze przemyśleć każdy szczegół organizacji. Podpowiemy jak się wyróżnić na tle i innych wesel i Panien Młodych w sezonie ślubnym!

Czy tylko nietypowe miejsce na wesele ma sens?

Obecnie wiele Par Młodych chce się wyróżnić z tłumu i poszukuje niekonwencjonalnych miejsc na wesele oraz atrakcji, jakich rodzina jeszcze nie widziała na podobnych imprezach. Czasem podążanie za czymś nietypowym niekoniecznie jest skutkiem potrzeby bycia oryginalnym, ale po prostu Parze Młodej nie podoba się typowe polskie wesele i chcą je w jakiś konkretny sposób urozmaicić.

Nietypowe wesele – czym zaskoczyć gości weselnych?

 • Postaw food tracka przed wejściem z ciekawym jedzonkiem, oryginalne atrakcje na wesele to jest to – np. budka z ciekawymi lodami, goframi  lub kilkoma smakami lemoniady – na upały idealne! albo przekąski wegetariańskie lub wegańskie.
 • Przyjedźcie na ślub na koniu lub samochodem ogórkiem 
 • Zorganizuj wesele tematyczne i poproś gości o konkretny dress code na zaproszeniu
 • jeśli Cię stać zorganizuj wesele za granicą
 • Wybierz nietypową suknię ślubną np. dwuczęściową – zdecydowanie zostaniesz zapamiętana wśród innych Panien Młodych sezonu ślubnego 😉 .
 • Przygotuj drugą suknię ślubną na zmianę np. na salę wejdź już w drugiej, goście będą w szoku że w Kościele byłaś w czymś zupełnie innym dlatego niech suknie kontrastują ze sobą np. długością lub kolorem albo długością trenu.
 • Budka slow motion w holu sali – jest odpowiednikiem foto budki tylko w formie filmu i z trybem zwolnienia obrazu.
 • Oryginalny temat wesela – wesele tematyczne o wyjątkowej scenerii/ dekoracji na długo zapadnie w pamięć np. Alicja w Krainie Czarów.
 • Jeśli znacie ulubione utwory poszczególnych gości to zorganizujcie wszystko tak żeby wiedzieli że te piosenki pojawiły się nie bez przyczyny :).
 • Zdecydujcie się na nietypowe miejsce na wesele – np. zamek, sala w stylu PRL, park albo plaża
 • jeśli macie dość duży plener należący do sali do wynajmijcie dmuchańce dla dzieciaków do skakania i zjeżdżania
 • Oryginalne zabawy weselne w plenerze np. konkurencje typu kręgle w plenerze dla gości albo minigolf na trawie – mogą być ciekawsze niż kolejna zabawa wokół krzeseł ;).

Co myślą goście o nietypowym weselu?

Pamiętaj, że często nie chodzi o bardzo wymyślne elementy w organizacji wesela. Główna i nadrzędna zasada, która decyduje jak w oczach biesiadników wypadnie Twój dzień jest dbałość o szczegóły i gości.

Nikt nie chce być zbędnym dodatkiem imprezy i nie lubi być pominięty, dlatego podziękowania, krótka rozmowa czy playlista weselna, gdzie bierzesz pod uwagę gusta gości są równie ważne a oni mogą być miło zaskoczeni przy tak niewielkim wysiłku z Twojej strony :).

A dla Was nietypowe wesele to jakie?

Zobacz także:

Jak usadzić gości na weselu

Najpiękniejsze sukienki na wesele

Podziękowania dla gości

1 thought on “Nietypowe wesele czyli czym zaskoczyć gości weselnych?

 1. Wiem jak ważne jest zaskakiwanie gości weselnych i wiem że sama lubię być zaskakiwana, dlatego my przygotowaliśmy specjalny stół serowy dzięki Gruner-group.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *