Zabawy dla dzieci na weselu

Zabawy dla dzieci na weselu

Dzieci na weselu to dość złożony temat, jest wielu zwolenników jak i przeciwników. Sporo osób uważa, że wesele to zabawa dla dorosłych i dzieci nie powinny w niej brać udziału, natomiast inni twierdzą, że jest to uroczystość rodzinna, więc dzieci jak najbardziej powinny w niej brać udział. Oczywiście nigdy tego sporu nie rozstrzygniemy, ale najważniejsze jest aby każdy urządził wesele wedle własnych upodobań :). 

Jeśli jednak chcemy zapraszać gości wraz z pociechami, to czy warto pomyśleć nad atrakcjami dla dzieci na weselu? Odpowiedź brzmi tak, jeśli tych maluchów będziemy mieli więcej niż 5-8, bo może się okazać że grupy po prostu nie opanujemy i pojawi się chaos ;). Pamiętaj, że czasem zajęcie dla najmłodszych również da się zorganizować mniejszym nakładem finansowym nie zawsze musi być to duży, specjalnie na to wydzielony budżet.

Zabawy dla dzieci na weselu: Czy animator to must have?

Oczywiście że nie, ale zdecydowanie taka osoba jest przydatna w momencie kiedy mamy większą grupę dzieci. Jest to zdecydowanie idealne rozwiązanie dla wszystkich, zarówno dla Pary Młodej jak i dla rodziców. Młodzi nie będą się obawiać, że w ferworze niekontrolowanych zabaw ucierpią elementy dekoracji lub ich misternie ułożony pierwszy taniec, natomiast rodzice będą mogli swobodnie się bawić i nie martwić pomysłem na zorganizowanie czasu dla dziecka. Taka osoba idealnie zaplanuje zabawy weselne dla dzieci tj. np. konkurs tańca, wykonanie pracy plastycznej dla Pary Młodej, kostiumy do przebierania czy zabawa w piknik na świeżym powietrzu.
Pamiętaj o poinformowaniu gości posiadających dzieci o takim animatorze. Na pewno się ucieszą 🙂

Zabawą dla dzieci na weselu mogą być również upominki 

Masz podziękowania dla gości za przybycie? Małe upominki? Super! Dla dzieci można zrobić inne, ciekawsze, dopasowane do ich wieku np. małe kredki, bańki mydlane lub śmieszne figurki. To rozwiązanie zdecydowanie nie zajmie ich przez cały wieczór ale na pewno może być jedną ze składowych 🙂

Stół dla dzieci na weselu to również element zabawy

Niech młodzież, ale i Ci młodsi w rodzinie mają szanse się poznać i pobawić w swoim gronie. Zdecydowanie stół bez alkoholu, a z szczególnymi słodkościami i kolorowankami jako maty pod talerzami będzie ciekawszy. Przy takim stole można pomyśleć również o innym menu np. typu fast food (raz od święta nie zaszkodzi ;)) lub bardziej tradycyjnym, wiedząc ze dzieci nie przepadają za nowościami ;). Ciekawym rozwiązaniem mogą też być kolorowe desery, którym żaden maluch się nie oprze.

Zabawy dla dzieci na weselu czyli kącik zabaw

Takie miejsce można zrobić niedużym kosztem, bardzo często sale weselne dysponują takim miejscem, jest to zazwyczaj niewielki stolik w rogu sali z zabawkami. Jeśli nie jest zbyt dobrze wyposażony to sami możecie zaopatrzyć go w kartki, kredki, pluszaki i inne gadżety dla dzieci na czas wesela.
Zapraszam też na wpisy:
A Wy planujecie zabawy dla dzieci na weselu?

6 thoughts on “Zabawy dla dzieci na weselu

  1. Przekazać trzeba zdecydowanie delikatnie ale konsekwentnie żeby nie było żadnych nieporozumień 😉 Animator to też fajne rozwiązanie 🙂

  2. Dla mnie opcje są dwie, albo wesele bez dzieci (tylko jak to przekazać …?) albo animator który je dokumentnie zajmie żeby nie plątały się pod nogami tańczącym ani kelnerom z goracym rosołem. A Karo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *