używana suknia ślubna

Czy warto wybrać używaną suknię ślubną?

Wiele Panien Młodych nie wyobraża sobie dnia ślubu w używanej sukni ślubnej a niektóre wręcz przeciwnie. Prawda jest taka, że wszystko zależy od zasobności Twojego portfela i oczywiście podejścia do tego czy jest to praktyczny wybór czy też nie. 

Używana suknia ślubna

Każda kobieta marzy aby w dniu swojego ślubu wyglądać i czuć się pięknie oraz zjawiskowo. Prawie wszystkie z nas marzą o idealnej sukni ślubnej, wzbudzającej zachwyt nie tylko w przyszłym mężu, ale także we wszystkich gościach weselnych. Suknie ślubne ze względu na wiele detali oraz ilość materiałów niezbędnych do wykonania są zazwyczaj dość drogie. Zrozumiały jest więc fakt, że wiele Panien Młodych szuka w tej materii oszczędności i poszukuje używanych kreacji ślubnych. Czy lepiej kupić używaną suknię czy zainwestować swoje środki w nową kreację?

Używane suknie ślubne – gdzie się za nimi rozglądać?

Dla wielu Panien Młodych używana suknia ślubna kojarzy się z komisem i suknią użytkowaną wiele razy. Nic bardziej mylnego.

Obecnie jest wiele możliwości, jedną z najbardziej popularnych na tą chwilę jest kupno sukni ślubnej od innej Panny Młodej na facebook’u.

Suknie ślubne używane – zalety

Używane sukienki na wesele mają więcej zalet niż wad i oto wybrane z nich:

  • Możesz negocjować cenę. W salonie ślubnym jest to rzadko praktykowane a obniżki nawet jeśli są to nie tego rzędu. 😉
  • Środki pozostałe z sukni możesz wykorzystać na dodatkowe atrakcje dla gości.
  • Według tradycji warto mieć coś „starego” ;).
  • Używane sukienki na wesele często nie mają żadnych śladów użytkowania, wyglądając jak nowe. 

Suknia ślubna używana – zakup przez internet

Kupując suknię ślubną używaną należy pamiętać w szczególności o tym że TRZEBA umówić się na przymiarkę z osobą sprzedającą. Nie martw się że nie leży jak ulał bo zawsze możesz ją oddać do krawcowej jednak musisz sprawdzić jej długość i stan ogólny. Czy suknia nie jest gdzieś podarta, pożółkła lub zamek czy ozdobne guziki nie są uszkodzone.

Zapraszam również na wpis top 5 koronkowych sukni ślubnych lub  co zrobić z suknią po ślubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *