białe małżeństwo

Co to jest białe małżeństwo? Czy to opcja dla każdego?

Białe małżeństwo to związek w którym partnerzy żyją bez seksu. Oczywiście jest to kwestia ich wyboru i różne są przyczyny takiej decyzji. Czemu Pary decydują się na takie rozwiązanie?

Białe małżeństwo – co to jest? o co chodzi?

Nazwa sama w sobie nie jest oficjalna, ale wzięła się od białej sukni i oznaki dziewictwa. W takim układzie para żyje razem, jak każde inne małżeństwo, niejednokrotnie śpią ze sobą w jednym łóżku, dzielą wspólnie mieszkanie i codzienność natomiast seks jest tym z czego świadomie rezygnują.

Białe małżeństwo – jakie są powody?

Biały związek jest decyzją obu osób, często takie osoby są wśród nas i jest ich więcej niż nam się wydaje. Powody dla których decydują się na takie rozwiązanie może być wiele, poniżej przedstawiam kilka z nich.

  • przyczyny zdrowotne – często dwoje ludzi bardzo się kocha ale ze względów zdrowotnych nie może pozwolić sobie na współżycie, wtedy wybierają białe małżeństwo, które staje się dla nich idealnym rozwiązaniem.
  • ze względu na przekonania religijne – np. osoby rozwiedzione nie chcą żyć w grzechu uprawiając seks z osobą, która nie jest ich mężem/ żoną.
  • aseksualizm – nazywany czwarta orientacją seksualną. Dotyczy osób które nie czują popędu seksualnego do innych. Często uważają że potrafią tworzyć  związki oparte tylko na więzi emocjonalnej.
  • homoseksualizm jednej ze stron – utajony lub nie. Różne umowy partnerzy realizują w związkach, czasem jest tak komuś wygodniej z różnych względów.

Białe małżeństwo jako wybór dla osób, które mają złe doświadczenia

Złe doświadczenia również skłaniają niektórych do wybrania takiej formy związku. Jeśli ktoś by molestowany lub inne formy przemocy fizycznej były wobec niego stosowane w dzieciństwie lub później, to taka ma osoba ma problem z dotykiem i zaufaniem wobec drugiego człowieka. Często biały związek wydaje się idealnym rozwiązaniem i najlepszą opcją dla osób po przejściach.

Jaki wpływ na związek ma białe małżeństwo?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od przyczyny dla której zdecydowaliśmy się na taki a nie inny rodzaj związku. Jeśli jest to tylko wybór przed ślubem, ze względu na przekonania religijne to takiej parze będzie zdecydowanie łatwiej ponieważ po ślubie będą mogli rozpocząć współżycie. W innych sytuacjach będzie to mocno zależeć od podejścia obu osób i tego czy będą ten stan traktować jako przejściowy czy ich celem jest permanentne trwanie w takim związku.

Białe małżeństwo jako wspólna decyzja

Zdecydowanie wchodząc w biały związek trzeba to zrobić z pełną świadomością konsekwencji i bardzo dokładnie omówić temat z partnerem.

Najważniejsze pytania to:

  • Dlaczego chcemy przystąpić do takiego zobowiązania?
  • Na jak długo decydujemy się na biały związek?

A po pewnym czasie rozmowa w której omówimy:

  • Jak się czujemy z tą decyzją?
  • Czy nadal chcemy kontynuować biały związek?
  • Jak się z tym czuje nasz partner?

Białe małżeństwo – jak zawrzeć?

Jest to raczej opcja umowna między partnerami, nie ma żadnych oficjalnych pism. Jeśli jesteś katolikiem to możesz jedynie złożyć przyrzeczenie zachowania czystości do dnia ślubu. Po ślubie według wiary katolickiej należy starać się o dzieci.

Pamiętaj, jeśli zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, to koniecznie porozmawiaj o tym ze swoim partnerem.

A czy wiesz co to ślub humanistyczny? Sprawdź możliwości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *