zawiadomienie o ślubie

Zawiadomienie o ślubie – jak zaprosić na ślub kolegów z pracy?

Myślisz intensywnie nad tym czy zapraszać na wesele osoby z pracy? Jeśli tak to zawiadomienie o ślubie może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Każdy z nas pracuje w mniejszym lub większym zespole. Jednak nie zawsze z każdą osobą z pracy utrzymujemy bliskie relacje, dlatego wręczanie zaproszeń na ślub dla znajomych z pracy jest często niezręczne. Dla wielu osób jest to dość stresujący czas, ponieważ organizację takiej imprezy ciężko ukryć przed współpracownikami. Jednocześnie wszystkie Panny Młode zastanawiają się jak grzecznie zaprosić lub pominąć kolegów i koleżanki z pracy? Jak rozwiązać te dylematy? Poniżej postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości!

Jak wypisać zawiadomienie o ślubie do pracy? – podstawowa zasada

Rozważając zapraszanie na ślub osób z pracy najgorsze co można zrobić to zamartwianie się, „kto co pomyśli”, „kto co powie”, „czy się obrażą” itd. Postaraj się przede wszystkim pomyśleć nad tym i dodatkowo zadaj sobie poniższe pytania aby ułatwić sobie decyzję.

 • Czy utrzymujesz kontakt z tymi osobami poza pracą? 
 • Czy są osoby z pracy są dla Ciebie życzliwe?
 • Czy będziesz czuła się swobodnie na weselu zapraszając tych ludzi?

Zawiadomienia o ślubie – rozwiązania firmowych zaproszeń

 • Jeśli Twój zespół firmowy liczy np. 15 osób a kumplujesz się tylko z 3 osobami, to zaproś na ślub/wesele tylko te 3 osoby (nie zapomnij o ich osobach towarzyszących) a resztę np. tylko do Kościoła.
 • Możesz zaprosić na ślub/wesele też tylko wybrane osoby z pracy i poprosić o dyskrecję
 • Dobrym rozwiązaniem jest też napisanie maila do wszystkich w firmie z informacją o ceremonii i zawiadomienie przypiąć w widocznym dla wszystkich miejscu. W tym przypadku masz możliwość zaproszenia wszystkich na ślub do Kościoła. Będzie to niezobowiązujące zaproszenie i w ten sposób prawdopodobnie wyłoni się z grupy delegacja. Czyli Ci, co na prawdę będą czuli potrzebę bycia z Wami w tym dniu choćby tylko w Kościele, to po prostu tam będą ;).

Kiedy zupełnie nie czujesz, że kogoś powinnaś zapraszać z pracy na swoje wesele lub zwyczajnie nie chcesz tego, robić to też się nie obawiaj. Jest dla Ciebie kilka rozwiązań:

 • Przynieś wtedy ciasta do pracy albo postaw je w ogólnodostępnym miejscu i poinformuj wszystkich o ślubnym poczęstunku.
 • Każdemu zapakuj przysmaki w pudełeczko.
 • Dodatkowo każdej osobie możesz rozdać po wódce weselnej. Na pewno nikt nie poczuje się urażony, wręcz przeciwnie wszyscy będą wiedzieli, że nikogo nie zapraszasz, ale też nikt nie będzie pominięty.

Oczywiście może być też taka możliwość, że masz wolne środki i chcesz zaprosić wszystkich to też oczywiście masz taką możliwość. Pamiętaj że jest to Twoje wesele i musisz się czuć dobrze z tymi których zapraszasz.

Zawiadomienie o ślubie do pracy i na wesele – bo najważniejsze jest…

Pamiętaj, nie można nic robić na siłę, więc dostosuj sytuację do swoich relacji z poszczególnymi osobami z pracy, które masz zapraszać. Nie warto żebyś potem przez cały wieczór stresowała się, że ktoś będzie Cię obgadywał – „bo sukienka nie taka”, „mąż jakiś dziwny” a „rodzina to jakaś inna niż się wydawało”.

Dodatkowo każdy wie, że budżet rodzinny nie jest z gumy, a Ty nie masz obowiązku zapraszać wszystkich ledwo poznanych ludzi. Podobnie sala, ma również pewne ograniczenia, których nie da się przeskoczyć. Nie martw się, działaj zgodnie ze swoim sercem i wręczaj zaproszenia na ślub i wesele tylko tym osobom, które chcesz mieć obok siebie w tym szczególnym dniu.

Przykładowe teksty zawiadomień o ślubie

Asia Kowalska i Jan Nowak
rozpoczynają wspólną drogę życia
więc ślubują sobie miłość, wierność i wzajemny szacunek
w dniu ——– o godzinie ——–,
w kościele św.——–
O uroczystości mają zaszczyt zawiadomić 
Sz. P. Rodzice i Narzeczeni

——

Anna Konieczna i Bartek Kwiatkowski

serdecznie zawiadamiają,
że dnia ———- o godz.———-
obrączki sobie założą i Mendelssohna wysłuchają podczas
mszy świętej w kościele ——–

Rodzice i Narzeczeni.

A Wy jaki sposób wybrałyście na zapraszanie na ślub/wesele kolegów z pracy?

5 thoughts on “Zawiadomienie o ślubie – jak zaprosić na ślub kolegów z pracy?

 1. Nie wiem jak to wygląda czy do kuchni wchodzi tylko Twój zespół czy też inne itd także sytuacja dość złożona ale może – "Mamy zaszczyt Was zaprosić" albo po prostu "zapraszamy " 🙂
  Powodzenia!

 2. Super artykuł! Właśnie taki dylemat mam 🙂 Planuję zaprosić 2-4 osoby bliskie z pracy na wesele, a pozostałych jedynie zawiadomić – kto chce, niech przyjdzie do Kościoła. Tylko problem polega na tym, że w zespole mam około 15/20 osób, przy czym z większością jestem na 'Ty', a z innymi rozmawiam raczej formalnie. Plan jest taki, żeby zostawić zaproszenie w kuchni, gdzie każdy bywa, tylko co w tym zaproszeniu napisać – masz pomysł? 🙂 Zapraszamy: 'Drogich kolegów i koleżanki' czy 'Szanownych Państwa', a może tylko 'Zapraszamy'? 🙂 Jeden zwrot zbyt towarzyski, drugi zbyt formalny i się ciągle głowię jak to ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *