trendy ślubne 2020

12 gorących trendów ślubnych 2020

Trendy ślubne to gorący temat, który zawsze porusza. Sporo osób chce wiedzieć co będzie modne w danym roku ponieważ pragną urządzić swoje wesele zgodnie z najnowszymi trendami. Nie zawsze jest to łatwe, bo często najnowsza moda nie należy do najtańszych, ale spróbujmy sprawdzić co w tym roku będzie weselnym „must have”?

Trendy ślubne 2020

Głównym trendem ślubnym w tym roku zdecydowanie będzie indywidualizm i planowanie wesela pod siebie. Goście mają już dość serii nudnych takich samych wesel w sezonie, więc Pary Młode wychodząc na przeciw oczekiwaniom planują coraz więcej innych, spersonalizowanych elementów.

Ślubne trendy w 2020 roku. O czym pamiętać?

Ekologiczne wesela 

Dbanie o środowisko nawet podczas organizacji wesela? Dlaczego nie! W 2020 będzie to jeden z wiodących trendów, coraz częściej interesujemy się tym co się dzieje z nasza planetą, dlaczego więc nie zrobić tego nawet podczas własnego wesela? Jeśli kochasz zwierzaki i nasza planetę to zamiast kwiatów możesz poprosić o zbiórkę na Amazonię czy misie koala lub inną sytuację ratującą naszą planetę. Odchodzimy od fajerwerków które również szkodliwe są dla środowiska a zwierzaki się ich boją. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich wyborów. Oczywiście zrezygnowanie z plastikowych słomek czy dodatków w dekoracji to będzie standard przy takich weselach.

ślubne trendy

Długa celebracja wesel

Coraz częściej Pary Młode decydują się na świętowanie przez kilka dni. Wesela dwu a nawet trzydniowe nie są już niczym nowym. Młodzi urządzają już nie tylko wesele ale i poprawiny a często też ogniska i grille dla znajomych i przyjaciół. W 2020 roku ten trend będzie jeszcze silniejszy!

trend ślubny celebracja wesel

Kolory będą trendem tego roku

Intensywne kolory w dekoracji i dodatkach będą must have tego roku. Odchodzi się już od całych białych wesel. Teraz modne będą kolory i wyszywane wzory. Idealnym dodatkiem będą też aksamity, dodające szyku i elegancji.

Haftowane suknie ślubne

Wydaje że już były? Teraz wkroczą w nowej odsłonie i będzie ich jeszcze więcej!

trend ślubny haftowane suknie ślubne

Mniejsze wesela

Już nie będzie modne urządzanie wesela na 400 lub 300 osób. Coraz większą uwagą będą się cieszyć mniejsze wesela w gronie rodziny i przyjaciół.

mniejsze wesela

Degustacja oliwy z oliwek z chlebkiem lub degustacja ciekawych win

Nowe punkty rozrywki dla gości, jeśli robisz wesele tematyczne albo chcesz po prostu zrobić coś innego, to taka degustacja może być ciekawym pomysłem.

trend ślubny degustacja

Personalizacja ślubu i wesela

To trend ślubny, który był i nadal mocno będzie się utrzymywał, bo przecież indywidualne akcenty i historia Pary Młodej tworzą klimat i wesele.

trend ślubny personalizacja

Druhny w nieoczywistych i ciekawych strojach

Druhny w białych kombinezonach i garniturach to świetny pomysł, na który w tym roku będzie coraz częściej decydować się Panna Młoda. Takie stroje i wszystkie inne, które odchodzą od zwyczaju identycznych sukienek będą królować w 2020 roku.

trend ślubny różne druhny

 

Dodatkowe menu wegańskie i wegetariańskie

Coraz częściej Młodzi myślą o potrzebach gości również i w tym roku wyjdą tym potrzebom na przeciw.

trend ślubny wege

Kolor roku Pantone

Klasyczny niebieski jest pięknym kolorem, który w tym roku również będzie królował w dekoracji weselnej. Zobacz go tutaj.

Suszone kwiaty

Suszone kwiaty w tym roku będą pomieszane z żywymi w bukietach oraz w dekoracji sali lub Kościoła.

trend ślubny suszone kwiaty

Samoobsługowe bary z piwem lub innymi trunkami

trend_slubny_bar

Trendy ślubne czyli jak podejść do tego wszystkiego z głową i dowiedzieć się czego oczekujesz od swojego dnia ślubu?

Jeszcze nie wiesz jak powinno wyglądać Twoje wesele i czego chcesz? Jest fajny na to sposób zamknij oczy i wyobraź sobie jak Twoi goście wchodzą na wesele… Co tam widzisz? Co zapada Ci w pamięć? Co sobie wyobrażasz? Koniecznie to przemyśl i zrealizuj :).

Zapraszam też na wpisy:

Stoły okrągłe czy prostokątne?

Dekoracja domu na wesele

2 thoughts on “12 gorących trendów ślubnych 2020

  1. W tych czasach gdzie wszystko drożeje i inflacja szaleje widać, że pary młode idą w kierunku mniejszych przyjęć weselnych, bo w tej branży ceny chyba przyspieszyły jeszcze bardziej niż średni poziom inflacji. Na pewno jeśli udajemy się już na ślub to warto również z tego powodu sprawić odpowiedni prezent na wesele w postaci, co najmniej odpowiedniej ilości gotówki dla pary młodej żeby chociaż w jakimś stopniu zrekompensować im horrendalne wydatki związane z całym przedsięwzięciem jakim jest przecież ślub i wesele.

  2. Najbardziej cieszy mnie fakt, że pary młode coraz częściej stawiają na mniejsze i ekologiczne wesela, takie uroczystości mają swój niepowtarzalny klimat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *