koronawirus w Polsce

Koronawirus na weselu. Sale odwołują imprezy!

Koronawirus to ostatnio bardzo popularny temat i nikomu przez długi czas nie wydawało się że dotrze on aż do branży weselnej. Niestety stało się i wiele sal już dzwoni do Par Młodych i odwołuje ich wesele. Czy mają do tego prawo?

Koronawirus w Polsce

Niestety na ten moment Premier zarządził odwołanie wszystkich imprez masowych oraz mniejszych limit to 50 osób dlatego wesela o większej ilości gości może zostać przez salę odwołane. Na ten moment jest to zgodne z prawem.

Koronawirus na świecie

Obecnie na terenie całych Włoch jest tak zwana „czerwona strefa” a dekret, który został ustanowiony zabrania wszelkich imprez masowych ale też pogrzebów czy wesel. Te standardy zaledwie w ciągu tygodnia zdążyły do nas dotrzeć.

Jedno jest pewne każda Panna Młoda, która ma wesele w najbliższych 3 miesiącach musi się liczyć z sytuacją, gdzie może się tak stać i jej impreza zostanie odwołana odgórnie. Karą za jej przeprowadzenie może być kara pieniężna lub więzienia tak jak jest to w przykładowych Włoszech.

Koronawirus a wesela zagraniczne

Największy problem mają pary, gdzie jedna z osób ma rodzinę za granicą ponieważ przemieszczanie się jest mocno ograniczone na ten moment. Wiele linii lotniczych odwołało swoje loty lub mocno okroiły kierunki na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Jeśli chcecie zorganizować wesele w Grecji lub we Włoszech tutaj należy się zastanawiać nad zmianą terminu już teraz, ponieważ we Włoszech już takie imprezy zostały zakazane.

Koronawirus a goście

Kolejnym problemem są goście, którzy zaniepokojeni sytuacją w kraju i na świecie nagminnie odwołują swoją obecność na najbliższych weselach. Mnóstwo z Was pisało mi, że nie wiecie co w takim przypadku zrobić. Niestety nie możecie zbyt wiele, nikogo zmusić do obecności nie można jeśli ktoś się obawia to można go tylko spróbować zrozumieć.

Jak ich przekonać?

  • Możecie dodatkowo spróbować uspokoić swoich gości tym, że poprosicie wszystkich aby w dniu przybycia postarali się być zdrowi (nie kaszleć, nie kichać ;))
  • Warto poprosić księdza o komunie składaną na dłonie
  • W koszyczku ratunkowym dołożyć małe żele antybakteryjne lub chusteczki antybakteryjne

Na ten moment jedyne co można zrobić to zachować spokój. Pamiętaj że liczy się zdrowie Wasze i Waszych bliskich. Na weselu będą osoby w różnym wieku, dlatego zadbaj o ich komfort psychiczny teraz czy nawet za 5 miesięcy. Spokój wewnętrzny gości jest istotny, dlatego zawsze można im przedstawić dodatkowe środki ostrożności, które zastosujecie.

1 thought on “Koronawirus na weselu. Sale odwołują imprezy!

  1. Konkretny wpis, miejmy nadzieje zagrożenie niedługo minie i wszystko wróci do normy i wesela będą odbywały się jak wcześniej. Jako fotograf ślubny zostałem już przez parę z kwietnia poinformowany że wesele zostało przełożone na piątek we wrześniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *