koronawirus i odwołanie wesela co zrobić?

Koronawirus, odwołane wesele i co dalej?

Na tą chwilę wszystkie Panny Młode przejmują się sytuacją na świecie i w Polsce, ponieważ nikt nie podejrzewał że przyjdzie coś tak poważnego do nas i uderzy również w branżę ślubną. Niestety stało się, wiele z Was odwołało wesela nie tylko te z kwietnia czy końcówki marca ale też z maja, czerwca czy lipca. Niektórym te terminy mogą się wydawać odległe ale przy obecnym stanie rzeczy lepiej  zastanowić się trzy razy. Pytanie co teraz?

Koronawirus w Polsce

Już na ten moment wiele branż zaczyna mieć problem gastronomiczna, kosmetyczna i to dopiero początek za kilka miesięcy może być gorzej dlatego rezygnując z wesela w tym czasie pomyśmy co można zrobić żeby Ci ludzie nie stracili pracy czy zarobku w perspektywie czasu. Wiadomo że na ten moment musimy się powstrzymać od organizacji wesela w najbliższych miesiącach ale pomyślmy o tym co będzie później.

Koronawirus a branża ślubna

Panny Młode rozpaczają, bo wiel zaplanowało śluby na 3 lata wcześniej, miało być wszystko dopięte na ostatni guzik a się sypie. Oczywiście zrozumiałe są w tej sytuacji nerwy ale pamiętajmy że nasze zdrowie i naszych najbliższych jest najważniejsze.

Koronawirus a wesele i ślub – co zrobić?

Mamy dla Was kilka rozwiązań, wiadomo że nie będą one idealne i dla każdego ale może w tej sytuacji spróbujmy być wszyscy bardziej otwarci?

  • nie rezygnuj całkowicie z wesela spróbuj je przesunąć na inny termin
  • przesuwając termin wiadomo, że lato 2021 będzie już zajęte ale przemyśl inne dni tygodnia piątek a może nawet czwartek? Cena będzie pewnie zachęcająca a Wy nie stracicie kolejnych lat na czekanie
  • zorganizujcie sam ślub w wybranym już wcześniej terminie dla rodziców, rodzeństwa i świadków z obiadem w domu, za rok odnówcie śluby i zorganizujcie imprezę!
  • Pamiętaj nawet jeśli macie imprezę w czerwcu czy lipcu, to warto rozważyć przeniesienie na przyszły rok, gdyż nie wiadomo jak będą wyglądać kolejne miesiące a czasem lepiej mieć spokój ducha.
  • Nie zapomnij też, że im szybciej zadziałasz tym masz większą szanse na lepszy termin, ponieważ wiele Par Młodych jest w tej samej sytuacji co Ty i też będą poszukiwać innych możliwości

W tym szczególnym czasie pamiętajmy o krokach zaradczych, ale nie panikujmy gdyż nikomu to nie pomoże. Zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo nas, naszych najbliższych i społeczeństwa. Nikomu nie jest łatwo.

Może macie jeszcze jakieś pomysły dla innych Par Młodych? Piszcie!

Sale odwołują wesela czy mogą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *