lifting dla panny młodej

Lifting bez skalpela jako prezent dla Panny Młodej?

Laseroterapia to jeden z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie skórze młodego i zdrowego wyglądu. W ten sposób Panna Młoda może bez użycia skalpela sprawi, że skóra odzyska napięcie, a ewentualne zmarszczki staną się mniej widoczne. Laser pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu efekty jego działania utrzymują się naprawdę długo. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe odmładzanie twarzy przy użyciu technologii frakcyjnej ablacyjnej.

Laser frakcyjny dla Panny Młodej – czy to działa?

Alma Harmony iPixel, z którego skorzystamy m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, jest laserem frakcyjnym ablacyjnym, co oznacza, że narusza wierzchnią warstwę skóry, powodując efekt głębokiego złuszczenia. Zabieg frakcyjny to tzw. resurfacing twarzy, czyli głęboki peeling mechaniczny. Laserowe odmładzanie skóry polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek poprzez odparowanie z nich wody. W ten sposób niwelowane są różne nierówności skóry, nie tylko zmarszczki, ale też blizny czy rozstępy. Pod wpływem lasera rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne w skórze – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry.

Laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przez lekarza, który przeprowadza najpierw konsultację z pacjentem. Zabieg trwa od 30 do 60 minut. W pierwszej kolejności skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Mimo że laser frakcyjny powoduje naruszenie naskórka, nie jest konieczne podawanie znieczulenia. Odczucia bólowe są skutecznie niwelowane dzięki aplikowaniu strumienia zimnego powietrza. Procedura zabiegowa polega na wykonaniu licznych, termalnych mikrourazów kontrolowanych, mających postać drobnych punktów. Zainicjowane zostają procesy naprawcze, które zachodzą w skórze przez najbliższych kilkanaście tygodni.

Po zabiegu odmładzania laserem frakcyjnym skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta, pojawiają się strupki i delikatne podkrwawienia. To efekt głębokiego działania promieniowania laserowego, dzięki któremu efekty terapii są tak wyraźne i długotrwałe. Całkowite wygojenie się skóry następuje maksymalnie w ciągu kilku tygodni. Na efekty warto poczekać.

Zalety laserowego odmładzania twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy jest minimalnie inwazyjne dla organizmu i wiąże się ze stosunkowo krótkim okresem rekonwalescencji. Efekt złuszczenia i podrażnienia szybko przemija, odsłaniając zdrową, odmłodzoną skórę. Decydując się na zabieg, nie trzeba rezygnować z pracy i codziennych obowiązków, ponieważ już kolejnego dnia po laseroterapii można do nich wrócić.

Pierwsze efekty w postaci poprawy kondycji i kolorytu skóry widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Aby osiągnąć optymalne rezultaty odmładzania twarzy laserem, trzeba wykonać serię zabiegów, jednak wystarczy zaledwie kilka powtórzeń. Specjaliści zalecają serię 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 2 tygodnie. Liczba i częstotliwość zabiegów dobierane są indywidualnie przez lekarza.

Odmładzanie laserem – wielowymiarowe efekty przed ślubem

Skóra po laserowym odmładzaniu twarzy zostaje intensywnie zregenerowana, dzięki czemu wygląda znacznie młodziej. Znikają bruzdy i zmarszczki na całej twarzy – w tym głębokie zmarszczki mimiczne na czole czy „kurze łapki” w delikatnej okolicy oczu. Poprawie ulega również jej koloryt – cera staje się jaśniejsza i pozbawiona przebarwień. Dodatkowym efektem działania lasera Alma Harmony iPixel jest złuszczenie martwego naskórka i obkurczenie rozszerzonych porów. Poprawia się zdrowie i kondycja cery. Urządzenie doskonale sprawdza się w niwelowaniu blizn potrądzikowych. Pełna seria zabiegów odmładzania laserem pozwala na wymodelowanie twarzy, poprzez ujędrnienie skóry, podniesienie zwiotczeń i wyrównanie owalu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat laserowego odmładzania twarzy, umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Zobacz także:

Bezpieczne i profesjonalne kosmetyki na ślub

Powiększanie biustu przed ślubem

Koszyczek ratunkowy na weselu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *