targi ślubne

7 powodów, dla których warto wziąć udział w targach ślubnych

Praktycznie w każdym dużym mieście, przynajmniej raz w roku odbywają się targi ślubne. Podczas tego wydarzenia możesz obejrzeć różnych usługodawców działających w branży ślubnej. Czy naprawdę warto wybrać się na targi ślubne, a może to jest tylko niepotrzebna strata czasu? Na to pytanie odpowiesz sobie sama. Ja jednak chciałam się mocno zastanowić nad powodami, dla których warto wybrać się na takie targi.

Powód 1: Targi ślubne to lokalni wystawcy w jednym miejscu

Szukasz zespołu muzycznego lub fotografa, a nie jesteś pewna czy znalazłaś wszystkich w Internecie? Na targach ślubnych spotkasz znakomitą większość  usługodawców ślubnych. W ciągu zaledwie kilku godzin możesz porównać ich oferty, dopytać się o cenę oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Komunikując się przez Internet, czasami na odpowiedź musisz czekać do kilku dni. Przy czym ta odpowiedź nie zawsze jest satysfakcjonująca – nie rozwiązuje Twojego problemu.

Także takie wyjście na targi, pomoże Ci dograć wiele rzeczy w ciągu jednego dnia.

Powód 2: Zainspirujesz się, poznasz nowe trendy

Obecność na targach ślubnych to potężna dawka inspiracji. Po przejściu przez wszystkie boksy wystawców dowiesz się jakie obowiązują trendy w nadchodzącym sezonie ślubnym. Może w ten sposób rozwiążesz swój problem z doborem sukni ślubnej, koloru przewodniego lub dekoracji? Może szukasz atrakcji na wesele, ale dotychczasowe propozycje wydają Ci się oklepane? Uwierz mi, wielu wystawców co roku staje na głowie, w jaki sposób zaskoczyć swoich potencjalnych klientów. Dlatego będziesz jedną z pierwszych, która dowie się o wszelkich nowościach.

targi ślubne dla par

Powód 3: Wygraj suknię ślubną, sesję i wiele innych atrakcyjnych nagród

Organizatorzy targów ślubnych doskonale wiedzą, w jaki sposób przyciągnąć uwagę odwiedzających. Tym sposobem są konkursy i to nie byle jakie. Na wielu wydarzeniach możesz wygrać np. bon na suknię o wartości 5000 złotych, bon na sesję fotograficzną, czy też zabiegi pielęgnacyjne w SPA. Wymagań wcale nie ma wielkich. Wystarczy przyjść, wypełnić odpowiednie zgłoszenie i następnie czekać aż uśmiechnie się do Ciebie szczęście. W rzeczywistości szanse na główne nagrody nie są zbyt wielkie, ale z drugiej strony można liczyć na sporo darmowych upominków od wystawców.

Powód 3: Targi ślubne to duża dawka wiedzy o ślubach i wszystkim co jest z nimi związane

Wiesz już, że bierzesz ślub, ale nie masz zielonego pojęcia od czego zacząć swoje przygotowania? Na targach ślubnych wszystko Ci się wyjaśni. Zobaczysz z jakimi usługodawcami musisz rozmawiać, gdzie załatwiać konkretne formalności, a także z jakim wyprzedzeniem. Na targach ślubnych na pewno nie zabraknie wedding plannerów – po polsku konsultantów ślubnych, którzy chętnie przejmą od Ciebie wszystkie obowiązki i zorganizują wesele od A do Z.

Druga zaleta związana z obecnością na targach jest możliwość wzięcia w bezpłatnych prelekcjach i warsztatach. Na nich możesz skorzystać np. z darmowej lekcji tańca, próbnego makijażu lub dowiedzieć się czegoś więcej o zabiegach pielęgnacyjnych przed tym wielkim wydarzeniem. Najczęściej na stronie organizatora znajdziesz cały plan targów ślubnych. Dzięki temu dowiesz się, czy w programie pojawią się interesujące Cię tematy.

para mloda na targach ślubnych

Powód 4: Poczuj się jak VIP

Jeżeli chcesz się poczuć jak panna młoda z wielu romantycznych komedii, to możesz zacząć od targów ślubnych z zakupionym biletem dla VIP-ów. Na niektórych wydarzeniach możesz zakupić tzw. bilet Premium. Za 50 zł możesz dużo więcej niż panny młode z normalną wejściówką. Co to oznacza? Masz m.in. dostęp do strefy VIP lounge, dostaniesz miejsce bezpośrednio przy scenie podczas pokazów, a także możesz korzystać z przygotowanych prelekcji i warsztatów. Po targach wyjdziesz z aktualnym czasopismem ślubnym oraz torbą pełną upominków. Taka możliwość najczęściej jest oferowana w największych miastach Polski.

Powód 5: Atrakcyjne rabaty i bonus

Już wcześniej wspomniałam, że wystawcy naprawdę mocno angażują się w targi ślubne, ponieważ w tym czasie mają szansę zapełnić swój kalendarz. Dlatego właśnie z tej okazji oferują zwiedzającym atrakcyjne rabaty oraz bonusy. W ten sposób możesz liczyć na niższą cenę dla niektórych usług lub gratisy w formie rozszerzonych pakietów.

ślubne targi pary młodej

Powód 6: Próbki różnych produktów i usług

Masz czasami wrażenie, że w Internecie wszystko wygląda jak z bajki, a w rzeczywistości nie jest to już to takie oczywiste? Na targach ślubnych masz niebywałą okazję do tego, by zweryfikować wiele informacji. Możesz na własne oczy zobaczyć zaproszenia ślubne, dekoracje, bukiety, makijaże, czy też posłuchać muzyki na żywo. W ten sposób szybko sprawdzisz, u którego usługodawcy na stronie internetowej zbyt mocno zaszalał Photoshop i inne upiększające programy. Dodatkowo możesz sprawdzić lub spróbować kosmetyków lub skosztować tortów ślubnych. Jest to doskonała okazja, by nie podejmować pewnych decyzji w ciemno.

Powód 7: Może nawiążesz ciekawe znajomości?

Kto wie, czy na targach ślubnych nie spotkasz dawno niewidzianej koleżanki ze szkoły. Może się okazać, że podczas pokazów sukien ślubnych z tą samą krytyką lub zadowoleniem będziesz odnosić się do kolejnych modeli, co przyszła panna młoda siedząca obok. Otwierając się na ludzi, możesz zawrzeć znajomości z osobą, która jest w tej samej sytuacji co Ty – próbuje ogarnąć temat wesela. Kto wie, może od słowa do słowa będziesz miała z kim o tych sprawach pogadać przy kawie?

No dobrze, dobrnęłam do 7 powodów, dla których warto wybrać się na targi. Co tracisz? Kilka godzin ze swojego życia i od 10 do 50 zł za wejściówkę. Co możesz zyskać w zamian – już wiesz. Zapraszamy do śledzenia https://handmade-slub.blogspot.com/, by wiedzieć co w trawie piszczy!

Zobacz także:

Ile kosztuje wesele?

Zaiks co to jest? Kto go opłaca?

10 zasad organizacji wesela pod namiotem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *