Wypalenie w związku to trudny temat w zależności jeszcze od etapu na którym jesteście. Na początku było pięknie, cieszyłaś się na wspólnie spędzony czas, patrzyłaś na niego z rozmarzeniem a teraz czujesz że żyjesz wspomnieniami o tamtym związku?
Wypalenie w związku: symptomy
Należy pamiętać, że jest różnica pomiędzy przejściem z fazy zakochania na wyższy etap związku a odkochaniem się, gdzie wszystkie negatywne cechy partnera są dla Ciebie tak trudne, że nie widzisz możliwości przejścia obok nich obojętnie.
Pamiętaj, że jeśli czujesz, że się odkochujesz, to nie oznacza, że nie dbasz o swojego partnera. Oznacza to zwyczajnie, że te intensywne uczucia, których doświadczałaś wcześniej, już nie istnieją. Możesz odczuwać wyrzuty sumienia z powodu braku uczuć, ale to nie znaczy, że powinnaś pozostawać w tym związku, pomimo że nie przynosi ci radości. Nawet jeśli nie chcesz skrzywdzić tej osoby, koniecznie posłuchaj swojego serca i rób to, co najlepsze dla Ciebie i Twojego partnera.
Wypalenie w związku: 5 znaków
-
nie jesteś podekscytowany wspólnie spędzanym czasem
Wcześniej byliście nierozłączni a teraz wolisz spędzić czas osobno? Pamiętaj przestrzeń dla siebie też jest ważna i jest to zdrowe dla związku, więc nie warto z tym walczyć. Natomiast jeśli ten czas z partnerem spędzasz z niechęcią to czas się zastanowić nad tą relacją.
-
nie czujesz, że się przed nim otwierasz
Jeśli nagle nie jesteś zainteresowana rozmową ze swoim partnerem to jest to czerwona flaga. Dzielenie się ze sobą różnymi przemyśleniami itp. jest w związku potrzebne. Jeśli tego nie czujesz i przestajesz się z nim komunikować to trzeba przemyśleć czemu tak się stało.
-
unikasz partnera
Możesz zostać do późna w pracy, obejrzeć film lub zjeść samotnie kolację, a nawet wybrać się w długą drogę do domu, aby uniknąć bycia ze swoim partnerem? Jeśli aktywnie szukasz sposobów na czas bez drugiej połówki, jasne jest, że twoje uczucia względem tej osoby się zmieniły.
-
wybierasz cichą dezaprobatę, unikając konfliktu
Pogarda wobec partnera może zabić związek, jeśli coś takiego odczuwasz wobec drugiej osoby to oznacza, że nic z tego już nie będzie. Nie chcesz rozmawiać na tematy, które Cię drażnią wiec przestaje Ci zależeć na partnerze.
-
czujesz niepewność wobec wspólnej przyszłości
Jeśli czujesz się nieszczęśliwa i uwięziona w tym związku to oznacza, że nadszedł czas rozmowy z partnerem.
-
myślisz o kimś innym
Jeśli coraz częściej rozmyślasz o kimś innym to oznacza, że proces odkochiwania się rozpoczął a obiektem Twojego pożądania stał się ktoś inny.
-
ciągle krytykujesz swojego partnera
Za każdym razem, gdy partner popełni błąd zwracasz mu uwagę, atakujesz i krytykujesz? Ciągła krytyka często jest jednym z etapów odkochiwania się.
Zobacz także:
Znaki zodiaku i dopasowanie. Sprawdź czy do siebie pasujecie