zły związek partnerski i małżeński

Te 7 sygnałów świadczy o tym, że Twój związek Cię niszczy

Wszystkie związki i pary przeżywają lepsze i gorsze chwile, natomiast jeśli relacja z drugim człowiekiem odbija się na Twoim zdrowiu psychicznym fizycznym, to nie jest dobrze. Być może nadszedł czas, aby ocenić czy ten partner/ mąż jest odpowiednią osobą dla Ciebie. Zły związek może wpłynąć na Ciebie bardzo niekorzystnie.

Oznaki złego związku/ małżeństwa

  • Czujesz pogardę do swojego partnera – jeśli nie możesz znieść jego obecności, wszystko co powie jest przez Ciebie negowane lub działa to w drugą stronę względem Ciebie to czas się nad ta relacją zastanowić.
  • Twój partner sprawia, że czujesz się źle sama ze sobą – jeśli jesteś przygnębiony w obecnym związku i brakuje Ci pozytywnych emocji to przemyśl co dokładnie może być przyczyną.
  • Czujesz się kontrolowana przez swojego partnera – jeśli partner lub małżonek ogranicza Twoje codzienne wybory, próbuje kontrolować Twoje decyzje lub finanse to jest to zdecydowanie oznaka, że dzieje się coś niedobrego w tej relacji.

złe związki małżeńskie i partnerskie

  • Jesteś z nim tylko po to, żeby dzieci miały pełną rodzinę – niestety dzieci mają radar na wszystko co się dzieje między ich rodzicami i nie ukryjesz przed nimi braku chemii między Wami. Bycie na siłę w związku specjalnie dla nich kiedy brakuje ciepła nie będzie właściwym wyborem, ponieważ prędzej czy później to się na nich odbije.
  • Pojawiła się emocjonalna zdrada – jeśli angażujesz się emocjonalnie bardziej w inną relację, np. czujesz, że otrzymujesz większe wsparcie u kolegi z pracy niż u własnego partnera, to zdecydowanie nie jest między Wami dobrze. Stałe poszukiwanie szczęścia poza związkiem wskazuje, że ta relacja nie jest odpowiednim środowiskiem do Twojego rozwoju.
  • Przestaliście się kłócić – jeśli boisz się pokłócić bo Twój partner nie radzi sobie z emocjami albo zwyczajnie nie czujesz potrzeby analizy kłopotów związkowych, to sygnał że czas pójść naprzód
  • Brakuje Wam fizyczności – nie pragniecie kontaktu fizycznego? to może tylko oznaczać że się oddalacie od siebie.

zły związek partnerski małżeński

Zły związek/małżeństwo – w jaki sposób je naprawić?

  • Poszukajcie mediatora w postaci psychologa
  • Rozmawiajcie ze sobą, zapytajcie siebie wprost co jest nie tak i co Wam się nie podoba, dlaczego się tak zachowujecie względem siebie? O co macie do siebie żal? 

Zobacz także:

6 powodów dla których nie możesz znaleźć prawdziwej miłości

Dlaczego kobiety zdradzają? 9 sekretnych powodów

Jak rozpoznać toksyczny związek? 9 sygnałów na które powinnaś uważać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *