wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów – jak zagęścić fryzurę?

Wyraźne przerzedzenie fryzury to dla wielu osób powód do kompleksów. Nadmierne wypadanie włosów prowadzące do zauważalnych ubytków w owłosieniu może mieć zróżnicowane podłoże, dlatego etapy zagęszczenia włosów w każdym przypadku obejmują zdiagnozowanie przyczyny łysienia, jeśli to możliwe – wyeliminowanie czynników powodujących wypadanie włosów i zastosowanie metody dopasowanej do skali problemu.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów to naturalny proces, w którym każdego dnia głowa jest lżejsza o nawet 100 włosów. Jednak tylko na chwile. Przy prawidłowym przebiegu procesu wzrostu włosów fryzura niezmiennie pozostaje gęsta. Problem pojawia się, kiedy można zaobserwować u siebie nadmierne wypadanie włosów – duża ich ilość na szczotce, na poduszce czy podłodze, a także widoczne przerzedzenie włosów i prześwitująca skóra głowy mogą świadczyć o zaburzeniu zdrowego wzrostu włosów.

Przyczyn takiego stanu jest wiele, a do najczęściej występujących należą:

  • styl życia – stres i nieodpowiednia dieta mogą prowadzić do przyspieszenia pojawienia się i przebiegu łysienia androgenowego, a także niedokrwienia mieszków włosowych;
  • zaburzenia hormonalne i choroba Hashimoto powodujące upośledzenie mieszków włosowych,
  • atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca, które osłabiają mieszki włosowe,
  • łupież łojotokowy osłabiający cebulki włosów.

Na podstawie badań zleconych przez lekarza oraz wnikliwej diagnozy, dobierana jest metoda, której celem jest zahamowanie wypadania włosów oraz przyspieszenie ich odrostu.

Peptydowa terapia włosów

Medycyna estetyczna oferuje kilka zabiegów na włosy. Jednym z nich jest peptydowa terapia włosów polegająca na przeprowadzeniu kuracji za pomocą preparatu składającego się z siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Terapia trwa zazwyczaj dwa miesiące. W tym czasie pacjent poddaje się czterem zabiegom w dwutygodniowych odstępach czasu.

Na czym polega peptydowa terapia włosów? Mieszanka substancji aktywnych podawana jest podskórnie za pośrednictwem serii mikronakłuć. Cienka igła i niewielkie porcje peptydów i kwasu hialuronowego nie powodują dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Skóra głowy bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona, uwrażliwiona i obrzęknięta przez kilka godzin. Pacjent może wrócić do codziennych zajęć od razu po wyjściu z gabinetu.

Jakie efekty zapewnia peptydowa terapia włosów?

Głównym i najważniejszym rezultatem zabiegu jest zauważalne powstrzymania nadmiernego wypadania włosów. Działanie peptydów determinuje silną rewitalizację mieszków włosowych, a dzięki temu przyspieszenie wzrostu włosów i wzmocnienie ich struktury. Włosy są pogrubione, a fryzura zagęszczona.

Jak w przypadku każdego zabiegu, również przeprowadzenie peptydowej terapii włosów wymaga wykluczenia przeciwwskazań. Na konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej pacjent zostanie poproszony o zapoznanie się z listą i potwierdzenie, że żadne z nich u niego nie występują.

Do przeciwwskazań należy: ciąża i karmienie piersią, choroby i zmiany skórne skóry głowy, aktualnie przeprowadzana terapia sterydowa, choroby reumatyczne i autoimmunologiczne, przyjmowanie leków immunosupresyjnych.

Przeszczep włosów

Metodą leczenia łysienia jest przeszczep włosów przeprowadzany w gabinetach medycyny estetycznej. Technologia różni się w znaczący sposób od chirurgicznego przeszczepu włosów, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji oraz nie powoduje blizn. Na czym więc polega? Specjalista w dziedzinie transplantacji włosów, lek. Krzysztof Teysler z kliniki Novoderm w Łodzi, wyjaśnia na czym polega przeszczep włosów. Lekarz medycyny estetycznej pobiera mikroszczepy włosów z różnych obszarów na ciele. Najczęściej jest to tył głowy (w przypadku zakoli), a także klatka piersiowa, plecy lub twarz. Kolejnym etapem jest utworzenie w skórze głowy niewielkich otworów i umieszczenie w nich cebulek.

Zabieg przeprowadzany jest nie tylko w przypadku ubytków owłosienia na głowie, ale również w okolicy brwi, rzęs, brody oraz wąsów.

Przeszczep włosów zapewnia naturalny efekt, jednak nie da się osiągnąć bez zastosowania zaleceń lekarza. Wśród nich znajdują się wskazówki z zakresu pielęgnacji skóry głowy, których wdrożenie pomoże wzmocnić i utrzymać efekty.

Jak zagęścić włosy? Jaka metoda będzie lepsza? Dowiedz się więcej odwiedzając klinikę medycyny estetycznej Novoderm w Łodzi.

Zobacz także:

Z tatuażem do ołtarza…

Manicure ślubny

Czy męska fryzura ślubna to wyzwanie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *