wybór kolczyków ślubnych

Kolczyki ślubne – 3 wskazówki jak wybrać odpowiedni model.

Ślub, wesele, suknia ślubna, obuwie, biżuteria i wreszcie… kolczyki ślubne! W ferworze tego wielkiego wydarzenia często trudno dobrać odpowiednie dodatki, aby prezentowały się świetnie i komplementowały całą ślubną stylizację. Nie wiesz, jak dobrać kolczyki ślubne, by osiągnąć zamierzony efekt, nie przesadzić z ich wielkością, ale i nie dobrać zbyt małych, które pozostaną niezauważone? W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać idealne kolczyki na ślub. Sprawdź!

Dopasuj kolczyki ślubne do stylu sukni

Kolczyki ślubne powinny komplementować suknię, a nie konkurować o uwagę. Jeśli suknia jest bogato zdobiona, wybierz kolczyki ślubne o bardziej subtelnym wzorze. Dla prostszych kreacji możesz pozwolić sobie na bardziej okazałe modele.

Pomyśl nad doborem kolczyków w kształcie pereł – świetnie pasują do eleganckich sukni. Z kolei długie, wiszące kolczyki są bardziej odpowiednie do sukni minimalistycznych, równoważąc je i świetnie dopełniając cały strój.

kolczyki slubne

Weź pod uwagę fryzurę i kształt twarzy

Wybór kolczyków ślubnych powinien uwzględniać nie tylko osobisty styl i gust, ale również typ fryzury oraz kształt twarzy, aby optymalnie podkreślić twoją urodę w tym wyjątkowym dniu. Długie, wiszące kolczyki są idealne dla pań decydujących się na wysokie upięcia takie jak koki czy kucyki, gdyż pięknie podkreślają linię szyi oraz dodają elegancji całej stylizacji. Długie kolczyki na łańcuszku z perłami i kryształami bądź innymi kamieniami naturalnymi czy szlachetnymi doskonale sprawdzą się przy tego typu fryzurach.

Z drugiej strony, jeśli preferujesz bardziej romantyczny lub swobodny look z włosami rozpuszczonymi czy w delikatnych upięciach, subtelniejsze modele kolczyków, takie jak perły na sztyftach lub delikatne krople, są wtedy odpowiednie. Takie kolczyki dodadzą klasy, nie odciągając uwagi od piękna twojej twarzy i fryzury.

kolczyki ślubne panny młodej

Kolor kolczyków

Kolor kolczyków ślubnych ma ogromne znaczenie dla spójności całej stylizacji ślubnej. Dobierając odcień kolczyków, zwróć szczególną uwagę nie tylko na barwę sukni, ale także na kolor swoich włosów, oczu, a nawet bukietu ślubnego. Pastelowe odcienie, takie jak róż, błękit czy delikatna zieleń, przywodzą na myśl subtelność, a także wyglądają niezwykle romantycznie, szczególnie gdy są to kolczyki z kryształkami czy innymi barwnymi kamieniami naturalnymi bądź szlachetnymi.

Dla pań, które decydują się na klasyczną biel lub ecru sukni, kolczyki z białymi perłami lub przejrzystymi kryształami stanowią ponadczasowy wybór – przepięknie błyszczą, ale nie przyćmiewają stylizacji, są eleganckie, ale nie nadmiernie barokowe i rozbuchane w swoim wyrazie.

Jeśli jednak chcesz wprowadzić do swojej stylizacji element zaskoczenia, rozważ wybór kolczyków z akcentem kolorystycznym, który odbija się w innych elementach ślubnych, na przykład w kolorze wstążki w bukiecie lub kolorze twojego obuwia.

Pamiętaj, że kolczyki są nie tylko dodatkiem, ale mogą stać się wyraźnym akcentem twojego wyglądu. Wybierając kolczyki z elementami w kolorach, które mają dla ciebie szczególne znaczenie lub pasują do motywu przewodniego wesela, możesz stworzyć spersonalizowaną i harmonijną kompozycję, która będzie zachwycać wszystkich gości.

Zachowaj proporcje podczas wybierania kolczyków ślubnych, by doskonale wpasowywały się w twoją stylizację. Nie przyćmiewały jej lub by nie niknęły zupełnie pod jej wspaniałością. To najważniejsza zasada, która pozwoli ci dobrać odpowiedni model kolczyków. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *