drobiazgi-na-weselu

7 drobiazgów, które poprawią jakość Twojego wesela

Kiedy jesteś gościem na weselu widzisz rzeczy, których Para Młoda może nie zauważyć, bo jest zbyt zajęta innymi sprawami lub wcześniej po prostu takich drobiazgów z przedstawicielem sali nie omówiła. Często są to rzeczy małe, ale zdecydowanie mogą one podnieść jakość wesela, jeśli tylko odpowiednio wcześniej jako organizator swojej imprezy o nie zadbasz. Wiadomo, że o wszystkim się pamiętać nie da, ale jeśli wcześniej spiszesz sobie najważniejsze elementy to masz szansę, że wszystko wyjdzie jak trzeba a goście zapamiętają Twoje wesele jako idealne, gdzie nie było miejsca na żadne przysłowiowe „ale”.

Eleganckie wesele – jak poprawić jego jakość?

Często są to bardzo słabej jakości noże i widelce (matowe, wyszczerbione, małe, niewygodne), które przy balowej sali wyglądają wręcz groteskowo. Łyżka do zupy z ostrymi zakończeniami to jest coś niedopuszczalnego. Mała rzecz, ale jednak ma duży wpływ na komfort gości.

  • Ciasne usadzenie przy stołach

Bezapelacyjnie odbiera komfort zabawy, jeśli goście konsumując obiad trącają się łokciami. Szczególnie jest to odczuwalne przy usadzeniu kobieta-mężczyzna, wtedy panie są dosłownie „zgniecione przez siedzących obok weselników płci męskiej 😉

  • Sposób podania dań 

Najbardziej elegancki jest serwis liniowy, niestety nie każda sala może pochwalić się taki zapleczem. Jednak warto zapytać przedstawiciela sali w jaki sposób będą podawane dania. Opcje są różne: na półmiskach, podawane przez kelnerów, szwedzki stół. Byłam na weselu, gdzie kelnerzy podawali zupę trzymając wazę w lewej ręce wielki czerpakiem każdemu po kolei, było to bardzo niebezpieczne ze względu na wrzątek i biegające dookoła dzieci, nie wspominając już o czasie podawania i niecierpliwiących się kolejnych stolikach.

  • Ciepła wódka

Coś o czym już pisałam, ale stwierdzam że warto to powtórzyć, ponieważ mam ostatnio wrażenie, że to zmora polskich wesel, tak prosta sprawa do dopilnowania jest „położona” na co drugim weselu! Nie znam nikogo, kto byłby zadowolony z ciepłej wódki na weselu ;), dlatego koniecznie tą kwestię trzeba omówić z obsługą i dopytać o to czy posiadają coolery.

  • Głośnik orkiestry nad głową gościa

Nie na każdej sali jest miejsce to jest oczywiste, ale nie może być tak że gość ma głośnik nad samą swoją głową, więc gdziekolwiek sie przemieszcza to musi się obok niego przeciskać a o rozmowie z kimkolwiek to może już pomarzyć… Rozwiązanie jest proste – stolik obok orkiestry powinien należeć do obsługi czyli orkiestra – fotograf – kamerzysta.

  • Usadzenie gości z malutkimi dziećmi

Kwestia dość ważna a przez większość jakby zapomniana, często na weselach widzę osoby z bobasami usadzone przy głośnikach! Oczywiście nie każdy jest znawcą dzieci, dlatego tez o tym piszę 🙂  Nie każdy rodzic posiada specjalne nauszniki dla takiego dziecka, ma ono wrażliwszy słuch i warto zadbać o taka rodzinę i posadzić ich nieco dalej od miejsca w którym jest takie natężenie decybeli oraz zapewnić im więcej miejsca dla wózka.

  • Brak Pary Młodej na sali weselnej

Niestety permamentny brak Pary Młodej na sali, śpiewanie „sto lat” i „gorzka wódka” bez gospodarzy to ostatnio plaga na weselach. Każdy rozumie, że Młodzi mają swoje potrzeby, chcą na chwilę wyjść itd. Niestety nikt nie zrozumie przeciągającej się nieobecności, kapela przez mikrofon poszukująca Panny Młodej lub Pana Młodego też nie robi dobrego wrażenia a goście są przekonani, że zostali pozostawieni sami sobie. Pamiętajmy, że ze znajomymi możemy porozmawiać przy stoliku lub na dłuższe pogaduchy umówić się później, natomiast na weselu mamy większa grupę gości, której warto poświęcić uwagę 🙂

Mam nadzieję, że powyższe uwagi przydadzą Wam się podczas organizacji wesela. Może macie coś co byście dodały do tej listy?

Zapraszam też na wpis 8 rzeczy, których goście nienawidzą na weselach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *