osoba-towarzysząca

Jak wypisać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

Jak prawidłowo zapraszać singli, pary i narzeczonych? Kiedy pisać zwrot “z osoba towarzyszącą” a kiedy już imię i nazwisko?  Wszystko wydaje Ci się skomplikowane? Pamiętaj! Kluczem do sukcesu jest dobrze skonstruowane zaproszenie! Spróbujmy zatem rozwiać kilka wątpliwości.

Partner na wesele

Zapraszanie na wesele nie jest prostym zajęciem, tutaj ważne jest, aby od początku wszystko było prawidłowo skonstruowane żeby nikt nie poczuł się urażony. Większość gości zazwyczaj posiada partnera, ale nie zawsze go znamy, nie wiemy jak bardzo jest to poważne i czy wiek danej osoby z rodziny już pozwala na osoby towarzyszące czy raczej jeszcze nie?

Warto na samym początku ustalić zasady zapraszania. Zdecydowanie osoby pełnoletnie zaprasza się już z partnerami, natomiast jeśli budżet pozwala Ci aby zrobić ta przyjemność również dla młodszych uczestników zabawy, to możesz zaprosić z osobą towarzyszącą osoby od 16 roku życia.

Osoba towarzysząca na wesele

  • Najprostszym zadaniem są zaproszenia dla małżeństw, oczywistym jest że nigdy ich nie rozdzielamy i nie zapraszamy tylko jednej z osób – wyjątkiem mogą być jedynie osoby z pracy.
  • Osoby w długich nieformalnych związkach powinny widnieć na zaproszeniach z imienia i nazwiska. Jeśli jednej z nich nie znasz, to należy podpytać o imię i nazwisko.
  • Jeśli zapraszasz osoby z którymi dawno nie miałaś kontaktu i nie wiesz jak wygląda ich obecne życie, to bezpieczniej jest zawsze zapisać “z osobą towarzyszącą”, a w momencie potwierdzenia obecności możesz dopytać o dane osoby, aby wypisać imienną winietkę. Zdecydowanie ucieszy to naszego gościa! 🙂
  • Wasi świadkowie i drużbowie, powinni dostać zaproszenie na ślub z osobą towarzyszącą na wesele, partner powinien siedzieć obok nich, przy Waszym stole – w żadnym wypadku ze względu na funkcję świadka/świadkowej nie należy ich rozdzielać, a zaproszenie powinno być imienne.

“Szukam partnera na wesele”, czyli kogo nie zapraszać z osobą towarzyszącą?

  • Jak grzyby po deszczu w internecie wyrastają ogłoszenia o poszukiwaniach partnera na wesele. Niestety wiele osób, które są singlami i wszyscy przyjaciele i rodzina o tym wiedza dostają zaproszenie z osobą towarzyszącą, co często traktują jako obligatoryjne i poszukują “na siłę” partnera. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką singielką, która mówiła że była na weselu gdzie została usadzona przy stoliku “dla singli” i że się niesamowicie wybawiła, bo było to jej najlepsze wesele w życiu. 

Jak widać zasada “nic na siłę” zdaje egzamin. Dlatego lepiej wypisać zaproszenie tylko dla tej osoby, a dodatkowo zaproponować, że jeśli ma ochotę kogoś przyprowadzić, to nie będzie to stanowiło problemu.

Zaproszenie z osobą towarzyszącą

Temat jak widać nie jest łatwy i zdecydowanie wiele rzeczy trzeba dopasować do swojej rodziny i przyjaciół. Znasz tych ludzi i wiesz jacy są dlatego bez wątpienia poradzisz sobie z tym wyzwaniem!

A Wy jakie macie problemy z zapraszaniem? 🙂

Zapraszam również na wpisy:

Co kochają goście na weselu?

Jak zaprosić kolegów z pracy?

2 thoughts on “Jak wypisać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

  1. Bardzo ciekawie to wszystko uzasadnione, przyda się na przyszłość 🙂 Zazwyczaj jak dostawałam zaproszenia na wesele do znajomych lub rodziny to były z osobą towarzyszącą , tak pewnie robi większość ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *