zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą

Jak wypisać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

Jak prawidłowo zapraszać singli, pary i narzeczonych? Kiedy pisać zwrot „z osoba towarzyszącą” a kiedy już imię i nazwisko?  Wszystko wydaje Ci się skomplikowane? Pamiętaj! Kluczem do sukcesu jest dobrze skonstruowane zaproszenie! Spróbujmy zatem rozwiać kilka wątpliwości.

Partner na wesele – zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą

Zapraszanie na wesele nie jest prostym zajęciem, tutaj ważne jest, aby od początku wszystko było prawidłowo skonstruowane, żeby nikt nie poczuł się urażony. Większość gości zazwyczaj posiada partnera, ale nie zawsze go znamy i nie zawsze wiemy jak bardzo jest to poważny związek. Czy wiek danej osoby z rodziny już pozwala na osoby towarzyszące czy raczej jeszcze nie? Te pytanie towarzyszą każdej Parze Młodej podczas tworzenia listy gości i wypisywania zaproszeń.

Warto na samym początku ustalić zasady zapraszania. Zdecydowanie osoby pełnoletnie zaprasza się już z partnerami, natomiast jeśli budżet pozwala Ci, aby zrobić tą przyjemność również dla młodszych uczestników zabawy, to możesz zaprosić z osobą towarzyszącą osoby od 16 roku życia.

Osoba towarzysząca na wesele

  • Najprostszym zadaniem są zaproszenia dla małżeństw, oczywistym jest że nigdy ich nie rozdzielamy i nie zapraszamy tylko jednej z osób – wyjątkiem mogą być jedynie osoby z pracy.
  • Osoby w długich nieformalnych związkach powinny widnieć na zaproszeniach z imienia i nazwiska. Jeśli jednej z nich nie znasz, to należy podpytać o imię i nazwisko. Jeśli jest to swieża sprawa to warto napisać „Osoba Towarzysząca” z dużych liter.
  • Jeśli zapraszasz osoby z którymi dawno nie miałaś kontaktu i nie wiesz jak wygląda ich obecne życie, to bezpieczniej jest zawsze zapisać „z Osobą Towarzyszącą”, a w momencie potwierdzenia obecności możesz dopytać o dane osoby, aby wypisać imienną winietkę. Zdecydowanie ucieszy to naszego gościa! 
  • Wasi świadkowie i drużbowie, powinni dostać zaproszenie na ślub z osobą towarzyszącą, partner powinien siedzieć obok nich, przy Waszym stole – w żadnym wypadku ze względu na funkcję świadka/świadkowej nie należy ich rozdzielać, a zaproszenie powinno być imienne.

„Szukam partnera na wesele”, czyli single i zaproszenie z osobą towarzyszącą

Jak grzyby po deszczu w internecie wyrastają ogłoszenia o poszukiwaniach partnera na wesele. Są nawet specjalne grupy na fejsbuku, na których można poszukać takiego partnera na wesele. Niestety wiele osób, które są singlami dostają zaproszenie z osobą towarzyszącą, co często traktują jako obligatoryjne i poszukują „na siłę” osoby na tę okazję. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką singielką, która mówiła, że była na weselu gdzie została usadzona przy stoliku „dla singli” i że się niesamowicie wybawiła, bo było to jej najlepsze wesele w życiu.  

Jak widać zasada „nic na siłę” zdaje egzamin. Dlatego lepiej wypisać zaproszenie tylko dla tej osoby, a dodatkowo zaproponować, że jeśli ma ochotę kogoś przyprowadzić, to nie będzie to stanowiło problemu. (Pamiętajmy tylko aby potwierdzić obecność takiej osoby, by nie zabrakło dla niej miejsca przy stole i winietki)

Od jakiego wieku zapraszać z osobą towarzyszącą?

Przyjęło się zapraszanie z osobą towarzyszącą po ukończeniu 18 roku życia, natomiast wiele Par Młodych zaprasza juz 16 latków z drugą połówką. Oczywiście ostateczny wybór zależy od Ciebie i Twojego budżetu.

Zaproszenie na ślub bez osoby towarzyszącej

Czy tak wypada? Chyba każdy zna odpowiedź, jednak są przypadki kiedy nie stanowi to problemu, jeśli wiemy że ktoś z rodziny jest sam i tak już pozostanie w najbliższym czasie. W momencie kiedy taka osoba dostałaby zaproszenie z osoba towarzyszącą, to mogłaby nawet poczuć się niezręcznie np. babcia która jest wdową albo starszy wujek który jest „od zawsze” samotny. Wypisując takie zaproszenia polegaj w szczególności na intuicji i wiedzy na temat swojej rodziny lub narzeczonego.

Zaproszenie z osobą towarzyszącą – kilka słów na koniec

Temat jak widać nie jest łatwy i zdecydowanie wiele rzeczy trzeba dopasować do swojej rodziny i przyjaciół. Znasz tych ludzi i wiesz jacy są, dlatego bez wątpienia poradzisz sobie z tym wyzwaniem!

A Wy jakie macie problemy z zapraszaniem? 🙂

Zapraszam również na wpisy:

Co kochają goście na weselu?

Jak zaprosić kolegów z pracy?

4 thoughts on “Jak wypisać zaproszenia ślubne z osobą towarzyszącą?

  1. Czy zostałem zaproszony na wesele. Moja wielolenia partnerka / wdowa / dostala zaproszenie od swojego syna i przyszłej synowej na ich wesele . Zaproszenie jest z Osobą Towarzyszącą. Modych , przyszłych nowożeńców wielokrotnie gościlem u siebie – relacje są raczej chłodne . Mam dylemat . Iść czy nie .

    1. Dziekuję, że napisałeś! warto pójść! ślub to jeden z najważniejszych dni w zyciu. Myślę, że docenią ten gest z Twojej strony. W takim momencie nie warto unosic sie dumą. Pokaż, że Ci na nich zależy. Może będzie to początek do ocieplenia Waszych relacji? Powodzenia!

  2. Bardzo ciekawie to wszystko uzasadnione, przyda się na przyszłość 🙂 Zazwyczaj jak dostawałam zaproszenia na wesele do znajomych lub rodziny to były z osobą towarzyszącą , tak pewnie robi większość ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *