kazanie ślubne

Jakie powinno być kazanie ślubne?

Rzadko która Para Młoda zastanawia się nad tym jak powinno brzmieć kazanie ślubne. Nie zawsze Młodzi mają na nie wpływ, ale często da się zrobić coś w tym kierunku. Mianowicie: wybrać Księdza, który Was zna i wie jak trafić do Waszych serc.

Kazanie na ślub dla Pary Młodej

Hymn o miłości jest chyba najczęstszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kazania na ślubie w kościołach chrześcijańskich. Trzeba przyznać, że to też jedna z najpiękniejszych prób zdefiniowania miłości i z tym, chyba nikt się nie kłóci.

Oczywiście wszystko zależy od księdza, jego interpretacji i rozmowy z Młodymi oraz ich gośćmi. To w jaki sposób przekaże im wartości, które powinny im towarzyszyć przez całe życie małżeńskie jest niezwykle istotne, ponieważ jeśli słowa będą pełne mądrości to każdy tą lekcję zapamięta. Niestety nie jest łatwo z księdzem, który pięknie opowie o miłości, bo rzecz jasna nie każdy ma wrodzoną zdolność do przemówień.

Idealne kazanie na ślub

Raz byłam na ślubie, gdzie Ksiądz wygłosił bardzo spersonalizowane kazanie, było bardzo poruszające dotyczyło początków związku Pary Młodej i tego jak walczyli o swoją miłość. Wszystko opowiedziane bardzo ciekawie i zabawnie. Na koniec nie zapomniano też o wnioskach i poradach małżeńskich dla Pary Młodej. Całość wyszła naprawdę pięknie, starsze małżeństwa potakiwały z rozbawieniem lub aprobatą a młode pary się wsłuchiwały wyczekując porad i przepisów na trwałe związki ;).

Niestety rzadko się spotyka tak dobrze poprowadzoną homilię ślubną. Wielokrotnie jest bardzo formalnie i oficjalnie, przez co Para Młoda jeszcze bardziej się stresuje.

Kazanie ślubne z humorem i inne

Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u Księdza, który będzie prowadzić Waszą mszę i zwyczajnie poprosić o kazanie ślubne z humorem lub z morałem i wzruszające ;).

Innym pomysłem może być kazanie o małżeństwie z poradami dla Was jako przyszłego małżeństwa.

Kazanie na ślub – YouTube

Poniżej możecie posłuchać pięknego kazania ślubnego o którym marzy niejedna Para Młoda!

Piękne kazanie ślubne

Pamiętajmy, że homilia ślubna nie musi być nudna i oficjalna wystarczy porozmawiać z Księdzem prowadzącym!

„Pamiętajcie też, że małżeństwo jest jak gazeta: tytuł może istnieć na rynku nie wiadomo ile lat, a i tak codziennie trzeba przygotować nowe wydanie i wydrukować tak, żeby się podobało.”

Rafał Ziemkiewicz

A u Was jak wyglądało kazanie ślubne?

Zapraszam też do wpisów:

 ślubie bez świadków

cichy ślub

6 thoughts on “Jakie powinno być kazanie ślubne?

  1. Jestem bardzo zadowolony że znalazłem ten artykuł w sieci. Wielu osobom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje wielkie zaskoczenie. Muszę wyrazić uznanie za Twoje działania . Zdecydowanie będę polecał to miejsce i często odwiedzał aby zobaczyć nowe rzeczy.

  2. My porozmawialiśmy szczerze z księdzem przed ślubem, że marzymy aby nasze kazanie było z humorem 😀 Na szczęście trafiliśmy na wyrozumiałego i fajnego księdza, który dostosował się do naszej prośby lecz wiem po rozmowach z koleżankami, że nie zawsze księża liczą się z naszym zdaniem i robią po swojemu 😉

  3. W czasie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Byłem bardzo szczęśliwy że trafiłem na ten artykuł w sieci. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje wielkie zaskoczenie. Chciałbym dać lajka za twoją pracę . Wielkie gratulacje! Ja niewątpliwie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał aby zobaczyć nowe artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *