kazanie ślubne

Jakie powinno być kazanie ślubne?

Rzadko która Para Młoda zastanawia się nad tym jak powinno brzmieć kazanie ślubne. Nie zawsze Młodzi mają na nie wpływ, ale często da się zrobić coś w tym kierunku. Mianowicie: wybrać Księdza, który Was zna i wie jak trafić do Waszych serc ;).

Idealne kazanie na ślub

Raz byłam na ślubie, gdzie Ksiądz wygłosił bardzo spersonalizowane kazanie, było bardzo poruszające dotyczyło początków związku Pary Młodej i tego jak walczyli o swoją miłość. Wszystko opowiedziane bardzo ciekawie i zabawnie. Na koniec nie zapomniano też o wnioskach i poradach małżeńskich dla Pary Młodej. Całość wyszła naprawdę pięknie, starsze małżeństwa potakiwały z rozbawieniem lub aprobatą a młode pary się wsłuchiwały wyczekując porad i przepisów na trwałe związki ;).

Niestety rzadko się spotyka tak dobrze poprowadzoną homilię ślubną. Wielokrotnie jest bardzo formalnie i oficjalnie, przez co Para Młoda jeszcze bardziej się stresuje.

Kazanie ślubne z humorem i inne

Dobrym rozwiązaniem jest wizyta u Księdza, który będzie prowadzić Waszą mszę i zwyczajnie poprosić o kazanie ślubne z humorem lub z morałem i wzruszające ;).

Innym pomysłem może być kazanie o małżeństwie z poradami dla Was jako przyszłego małżeństwa.

Piękne kazanie ślubne

Pamiętajmy, że homilia ślubna nie musi być nudna i oficjalna wystarczy porozmawiać z Księdzem prowadzącym!

A u Was jak wyglądało kazanie ślubne?

Zapraszam też do wpisu o ślubie bez świadków

4 thoughts on “Jakie powinno być kazanie ślubne?

  1. W czasie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Byłem bardzo szczęśliwy że trafiłem na ten artykuł w sieci. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje wielkie zaskoczenie. Chciałbym dać lajka za twoją pracę . Wielkie gratulacje! Ja niewątpliwie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał aby zobaczyć nowe artykuły

  2. My porozmawialiśmy szczerze z księdzem przed ślubem, że marzymy aby nasze kazanie było z humorem 😀 Na szczęście trafiliśmy na wyrozumiałego i fajnego księdza, który dostosował się do naszej prośby lecz wiem po rozmowach z koleżankami, że nie zawsze księża liczą się z naszym zdaniem i robią po swojemu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *