Pomysł na zaręczyny

Zaręczyny – 10 niesamowitych pomysłów

Zaręczyny to jeden z ważniejszych momentów w życiu, za równo u kobiet jak i u mężczyzn. Obie strony przejmują się tym momentem tylko z innych powodów. Trzeba przyznać że nawet najwięksi twardziele wymiękają przy pytaniu „czy wyjdziesz za mnie?”, to pytanie po prostu ma moc 😉

Pomysł na zaręczyny

Przyszłe Panny Młode różnie reagują na to zdanie – trzęsą im się ręce, nie mogą opanować łez wzruszenia lub podskakują z radości ;). Wiele jednak zależy od mężczyzny w jaki sposób zadba o ta chwilę i czy zorganizuje ją z pełnym zaangażowaniem.

romantyczne oświadczyny

 

Zaręczyny czyli wybór idealnego pierścionka 

Pamiętaj mało jest kobiet, które nie wyczują Twoich zamiarów tym bardziej, jeśli tydzień lub dwa wcześniej zaczniesz z nią chodzić po jubilerach lub mierzyć palec 😉
Polecam:
 • zmierzyć jej palec do któregoś swojego (pewnie najmniejszego ;))
 • lub wziąć któryś z jej pierścionków na wzór
 • przyjrzeć się ile nosi biżuterii i jaki jest jej styl delikatna czy bardziej efektowna i w ten sposób dobrać wygląd pierścionka
oryginalne oświadczyny

Jak powinny wyglądać zaręczyny? – Miejsce oświadczyn i data

Nie zapomnij, że warto wybrać albo ciekawe, nietypowe miejsce albo takie, które Wam się z czymś kojarzy. Podobnie z datą może to być dzień Waszej pierwszej randki,  Walentynki, jej urodziny, Boże Narodzenie, Sylwester albo w dowolnym, wybranym przez Ciebie dniu.

Zaręczyny – podstawowa wiedza 

 • klęknij przy oświadczynach na jedno kolano
 • wyjmij pierścionek zaręczynowy z pudełka i nasuń go na palec wybranki (nie dawaj jej całego pudełka! ;))
 • zadaj pytanie „czy wyjdziesz za mnie” (oczywiście dodatkowo możesz sobie ułozyć  przemowę)
pomysłowe zaręczyny

Po jakim czasie zaręczyny?

Jesteście ze sobą już 2 lata albo więcej i zastanawiasz się czy to już odpowiedni moment? Zdecydowanie jeśli czujesz, że to Twoja druga połowa, to nie ma na co czekać. Bez znaczenia jest ile czasu jesteście razem. Rok to często bezpieczny okres po którym można zawrzeć ślub, jednak znam wiele szczęśliwych małżeństw, które zorganizowały wesele po 3 miesiącach znajomości i to nie ze względu na dziecko ;). Dlatego liczy się co czujesz Ty i Twoja wybranka.

Pomysły na zaręczyny

 • standardowo w restauracji z bukietem kwiatów (idealne dla nieśmiałej dziewczyny)
 • podczas lotu balonem/ samolotem (w większych miastach jest możliwość wynajmu małego samolotu na krótki przelot i wcale nie kosztuje to majątku ;))
 • jeśli lubicie się wspinać to może na szczycie wspólnie zdobytej góry?
 • w miejscu Waszej pierwszej randki lub poznania się (jeśli to będzie w parku to Twoja dziewczyna na pewno doceni fakt, że odważnie klękasz na środku parku, gdzie chodzą inni ludzie)
 • jeśli jesteście oboje zagorzałymi kibicami to jak w amerykańskim filmie – podczas meczu (do organizatorów potrzebna jest wcześniejsza prośba o wyświetlenie pytania na telebimie/ plazmie)
 • jeśli Twoja wybranka jest bardzo rodzinną osobą to możesz oświadczyć się podczas rodzinnego obiadu, wszyscy na pewno będą Wam kibicować!
 • na antenie radia – zadzwoń albo napisz z prośbą – myślę że żadna stacja radiowa nie będzie chciała odpuścić oświadczyn na swoich falach 😉
 • podczas wakacyjnego wyjazdu nad polskim morzem lub na romantycznej Sycylii 😉
 • weekendowy wypad do Paryża i oświadczyny na wieży Eiffla
 • klasyczny napis „wyjdziesz za mnie?” napisać np. kredą pod jej oknem a obok Ty z kwiatami i pierścionkiem (napisz jej sms „wyjrzyj za okno” ;))
wyjątkowe oświadczyny

Sposób na zaręczyny

Pamiętaj, że pierścionek nie musi być najdroższy żeby Twoja wybranka była szczęśliwa, chodzi o moment, chwilę, wyznanie i zobowiązanie się do tak ważnej rzeczy, którą jest małżeństwo, pierścionek zaręczynowy to symbol. Kobiety bardzo często są sentymentalne, więc najważniejszą rzeczą dla nich jest ta chwila, czas i miejsce 🙂
A Wasze oświadczyny jak wyglądały?
Polecam też wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *