ślub bez wesela

Ślub bez wesela – czy warto?

 Jesteście parą już jakiś czas i chcecie sformalizować swój związek? Chcielibyście wziąć ślub bez wesela? Jednak Wasza rodzina, jak tylko to usłyszała mało nie pospadała z krzeseł? Dlaczego warto zorganizować ślub bez wesela? Jak przekonać do tego Waszą rodzinę i najbliższych? Na te pytania postaram się pomóc Wam znaleźć odpowiedzi!

Ślub bez wesela – co na to rodzice?

Duża ilość par nie chce robić hucznej imprezy, która jest już raczej w Polsce zwyczajem. Preferują skromny ślub za granicą albo w gronie najbliższych. Często rodzice, słysząc o takim pomyśle wpadają w szał. Przecież nie będą mogli na wesele córki lub syna zaprosić sąsiadki lub siostry, która na ślub swoich dzieci je zapraszała. No i „co ludzie powiedzą”?

Ślub bez wesela – argumenty dla rodziców

Ciężko jest wytłumaczyć rodzicom dlaczego ślub bez hucznej zabawy jest dla Was wymarzoną opcją, ale czasem warto podjąć próby walki o marzenia nie poddając się sugestiom „najlepszych dla nas rozwiązań” z punktu widzenia innych osób.

  • Nie lubicie tańczyć.
  • Nie chcecie być w centrum uwagi.
  • Chcecie tą chwilę przeżywać tylko we dwoje
  • Szkoda Wam pieniędzy swoich i rodziców na organizację jednodniowej imprezy.
  • Nie chcecie alkoholowej imprezy.
  • Względy logistyczne będą zbyt czasochłonne.
  • Taka impreza nie jest w Waszym stylu.
  • Wolicie wydać pieniądze na mieszkanie lub wymarzoną podróż.

Ślub kościelny bez wesela

Możliwą i często wybieraną opcją w takich przypadkach jest ślub kościelny bez wesela, na który są zaproszeni tylko rodzice, rodzeństwo i świadkowie. Po ceremonii każdy rozchodzi się do domu lub urządzacie małe przyjęcie.

Zaproszenie na ślub bez wesela

Inną opcją jest zaproszenie większej ilości osób na mszę, ale istotne tu będzie jasne zaznaczenie w zaproszeniu że odbędzie się tylko msza bez wesela. Wręczając takie zaproszenia na ślub bez wesela dobrze jest jeszcze raz powiedzieć to gościom głośno, że nie organizujecie żadnego przyjęcia ani hucznej imprezy aby nikt nie poczuł się oszukany i zawiedzony w dniu ślubu. 

Ślub cywilny bez wesela

Podobnie jak kościelny może się odbyć bez hucznej imprezy. Jedyna ciekawa rzecz w którą możecie zainwestować to skrzypek który będzie Wam przygrywał w momencie wchodzenia na salę urzędu.

A jaki jest Wasz wybór?

2 thoughts on “Ślub bez wesela – czy warto?

  1. Osobiście nie lubię wesel i najchętniej nie organizowałabym swojego. Zamiast tego marzy mi się podróż do jakiegoś ciepłego kraju i zamiast wydawać pieniądze na wesele, wydałabym je na wspólne chwile zaraz po ślubie, aby wspólnie nacieszyć się sobą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *