data ślubu

Mój narzeczony nie chce ustalić daty ślubu. I co teraz?

Ostatnio na Instagramie uruchomiłam możliwość zadawania pytań, byłam w szoku że tak wiele osób chce się ze mną podzielić swoimi problemami. Jedną z takich osób była Agata. Zadała mi pytanie „Mój chłopak mi się oświadczył ale od dwóch lat nie mamy ustalonej daty ślubu, co mam zrobić? On chyba mnie nie chce?” .  

Oczekiwanie na oświadczyny

Agata i z Igorem byli ze sobą dość długo bo 7 lat i Agata traciła już nadzieję, że Igor w ogóle się oświadczy. Cała rodzina zadawała jej niezręczne pytania na temat ślubu, jednak ona nie podejmowała tematu, pomimo że było to dla niej bardzo krępujące. Mówiła że cały czas się zastanawiała, co z nią nie tak że facet, który mówi że ją kocha nie chce się zdeklarować. Wszystkie koleżanki dookoła już po ślubie albo planowały wesele, a ona nadal tkwiła w wynajmowanej kawalerce, bez męża i jakichkolwiek perspektyw na zmianę położenia. Miała pretensje do świata, że ona jako kobieta musi jednocześnie czekać na ruch mężczyzny i tłumaczyć się z jego braku. 

Oświadczyny i data ślubu

W pewną sobotę na spacerze Igor się oświadczył i Agata była szczęśliwa, że jednak nastąpi zmiana w jej życiu. Rozpoczęła przygotowania, poszukiwania informacji oraz usługodawców ale takich emocji nie było w jej narzeczonym. Za każdym razem kiedy podejmowała temat ślubu, on ją zbywał – mówił że jeszcze musi zaoszczędzić albo że nie ma po co się spieszyć bo mają czas albo że lepiej te pieniądze wydać na mieszkanie niż na huczną zabawę. Po dwóch latach od oświadczyn rodzina znowu zaczęła zadawać pytania i znowu jej a nie jemu Agata stwierdziła, że już sama nie wie co o tym sądzić. 

narzeczony i data ślubu

Data ślubu do ustalenia na już!

Przyznam szczerze, że nie jest to odosobniony przypadek wśród znajomych miałam i mam wiele takich historii. Co się kryło za brakiem decyzji ze strony mężczyzny? Aspektów jest wiele:

  • brak chęci przejęcia odpowiedzialności facet uważa, że on już swoją część wykonał (czytaj oświadczyny) teraz Ty kobieto ustalaj sobie już resztę
  • on faktycznie chce tą kasę uzbierać ale się waha czy mu starczy na wszystko bo mu co chwila pokazujesz na tik toku bajeczne śluby celebrytów i facet się po prostu boi, że jego kieszeń nie wytrzyma
  • on jednak nie jest gotowy i uświadomił sobie to dopiero teraz
  • stwierdził, że jednak nie widzi Was w przyszłości jako małżeństwo, ponieważ nie jest pewny miłości do Ciebie ale nie powie o tym, czeka na impuls
  • uważa że pierścionek to już w jego oczach taki „ala” ślub i on więcej do szczęścia nie potrzebuje „zaklepał Cię” a papieru nie potrzebuje

Te wszystkie powyższe wytłumaczenia to są historie z mojego otoczenia, mężczyźni autentycznie tak sądzili. Jednak najważniejsza jest rozmowa nie dowiesz się, która z powyższych sytuacji Ciebie dotyczy bez rozmowy. A może jest jeszcze jakiś inny powód? 

Trzeba usiąść na spokojnie i powiedzieć wprost:

  • Zależy mi żeby nie żyć w zawieszeniu
  • Co dla Ciebie oznaczały oświadczyny?
  • Dlaczego nie jesteś w stanie określić daty? W czym jest dokładnie problem?
  • Jest mi z tym źle, że nie mówisz o co na prawdę chodzi

To są przykładowe pytania, Wy możecie oczywiście zadać każde inne.

narzeczony i daty ślubu

Data ślubu ustalona!

Agata po mojej wiadomości zadziałała błyskawicznie i porozmawiała z Igorem, okazało się że jej narzeczony miał długi i nie mógł podjąć kolejnych zobowiązań finansowych bez spłaty poprzednich, jednak nic swojej narzeczonej nie chciał mówić żeby jej nie obciążać. Agata mi napisała, że po tej rozmowie chmura gradowa, która wisiała nad ich związkiem zniknęła i ustalili datę ślubu za rok jak już oboje spłacą długi.

Dlaczego nie warto czekać na jego decyzję?

Bo decyzję już podjął, oświadczył się więc albo realizuje kolejne kroki albo niech nie marnuje Twojego czasu. Chyba, że brak ślubu nie jest dla Ciebie problemem ale wtedy raczej byś tego nie czytała ;), także nie oszukuj siebie samej i zapytaj partnera w czym problem? Nie marnuj swojego czasu i nerwów, ponieważ tego nikt Ci nie zwróci a życie jest tylko jedno. Powodzenia!

Zobacz także:

Test zgodności dla par – Czy na pewno do siebie pasujecie?

Co warto omówić z narzeczonym przed ślubem?

10 rzeczy których nie wiesz o małżeństwie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *