prośba o świadkowanie

Prośba o świadkowanie. 14 wyjątkowych pomysłów!

Coraz częściej organizacja wesela to dobra zabawa a nie stresujący obowiązek. Dodatkowo nierzadko Pary Młode doceniają wkład wszystkich innych osób, które pomagają w tym specjalnym dniu. Dlatego wiele z Was zastanawia się jak może wyglądać prośba o świadkowanie. Co zrobić, żeby było wyjątkowo i świadkowie poczuli, że czeka ich specjalna misja oraz niesamowity czas uczestniczenia w Waszych przygotowaniach ślubnych.

Prośba o świadkowanie czy jest konieczna?

Sama w sobie prośba o świadkowanie oczywiście konieczna jest, ale nie ma obowiązku dawania czegokolwiek. Możecie, ale nie musicie. Oczywiście na sali weselnej warto chociaż symbolicznie podziękować świadkom wręczając im po butelce dobrego trunku  ;).

oryginalna prośba o świadkowanie

Oryginalna prośba o świadkowanie, pomysły dla niej

 • pudełeczko z napisem „A teraz mam do Ciebie pytanie”, pudełeczko się rozkłada i tam oczywiście pytanie „Czy zostaniesz moją świadkową?” oraz kalendarz z zaznaczoną datą ślubu i wesela, na środku same zaproszenie na ślub o raz wybrana sentencja np. Potrzebuję czegoś starego, nowego niebieskiego i pożyczonego.
 • pudełeczko drewniane z grawerem „Bez Ciebie nie idę!” a w środku łańcuszek lub ulubione kosmetyki, słodycze cokolwiek co jest w guście wybranej osoby
 • pięknie zapakowany różowy (lub inny kolor) szlafrok z napisem „Świadkowa” na wierzchu piękna papeteria z pytaniem o świadkowanie
 • duży box wypełniony balonami z helem a na jednym z nich pytanie
 • do tej wyjątkowej prośby możesz dołączyć voucher na makijażystkę albo fryzjerkę. Zdecydowanie taka osoba się ucieszy
 • kolaż wspólnych zdjęć z wielkim napisem na środku „zostaniesz moją świadkową?”
 • specjalny tort z pytaniem
 • nagranie tik toka z prośbą o świadkowanie albo inny filmik

prośba do świadkowej

Oryginalna prośba o świadkowanie, pomysły dla niego

 • drewniana szkatułka z napisem „czarna skrzynka otwórz teraz” w środku butelka dobrego alkoholu z kartką „Stary żenię się, potrzebuję Twojego wsparcia. Czy zostaniesz moim świadkiem?”
 • prezent w postaci spinek lub muchy
 • voucher do barbera z karteczką z pytaniem
 • zadanie do wykonania dla kumpla dajesz mu opakowanie pełne puzzli z których ułoży napis” czy zostaniesz moim świadkiem?”
 • gra w pochody na wspólnym wypadzie (nawet gdzieś w okolicy gdzie mieszkacie) na końcu rozwiązania zagadki pytanie do świadka można to zrobić też w wybranym escape roomie
 • tradycyjny sposób podczas wypadu na piwo 😉

świadkowanie i prośba

Prośba o świadkowanie – jak wybrać świadka?

Pamiętajmy, że wybór świadka to wbrew pozorom ważna sprawa. Jest to nie tylko honorowa funkcja, ale też taka osoba ma sporo obowiązków. Mogę też powiedzieć, że jest mnóstwo sytuacji gdzie świadkowe czy świadkowie rezygnują z funkcji w ostatnich dniach przed weselem, zostawiając tym samym Parę Młodą na lodzie. Dlatego pamiętaj żeby na tą funkcję wybrać osobę odpowiedzialną, która będzie miała nie tylko czas żeby Ci towarzyszyć w przygotowaniach, ale też będzie jej to sprawiać frajdę a nie będzie to dla niej przykrym obowiązkiem.

Często lepiej się sprawdzi trochę dalsza koleżanka niż przyjaciółka czy nawet rodzona siostra. Może to kontrowersyjne, ale wielokrotnie widziałam sytuację gdzie bliskie osoby nie potrafiły sobie poradzić z zazdrością wobec szczęścia Młodych i niestety ich działania lub ich brak powodował, że wszystko z czego Panna Młoda powinna się cieszyć było niweczone przez ich zachowanie.

 

 

A u Was kto pełnił rolę świadka/świadkowej i jak poprosiliście o to?

Zobacz także:

Zostałam świadkową czyli obowiązki świadka

Ślub bez świadków czy to możliwe?

Sukienka dla druhny. Zainspiruj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *