dlaczego kobiety zdradzają w związkach

Dlaczego kobiety zdradzają? 9 sekretnych powodów

Często to mężczyźni są przedstawiani jako płeć bardziej skłonna do zdrady, badania pokazują, że różnica między płciami w niewierności zmniejsza się – szczególnie wśród młodszych ludzi. Podobno wiek 31 lat to czas, kiedy wskaźnik zdrad wyrównuje się w obu płciach. Natomiast kobiety w wieku od 18 do 29 lat nieco częściej zdradzają niż mężczyźni z tej samej grupy wiekowej. Dlaczego kobiety zdradzają? Najprostsza odpowiedź, bo mogą czasy się zmieniły, ale oczywiście nic nie jest takie proste.

Dlaczego kobiety zdradzają? Co na to wpłynęło?

Feminizm oraz wolność finansowa sprawiły, że kobiety są mniej skłonne do kompromisów. Obecnie mają lepszą pozycję do szukania satysfakcji emocjonalnej i seksualnej, której brakuje w ich związku. Kobiety poszły do pracy, mają własne pieniądze, same podejmują różne decyzje więc zdrada po ich stronie występuje na ten moment tak samo, jak u mężczyzn. Wcześniej małżeństwo było narzędziem utrzymania rodziny oraz stabilności finansowej. Teraz oczekujemy od instytucji małżeństwa przede wszystkim szczęścia, dobrego seksu,  przyjaciela w drugiej osobie itp. Ta duża presja na małżeństwo niestety często prowadzi do zawodów.

dlaczego kobiety zdradzają

Dlaczego kobiety zdradzają? – powody 

  • Niezadowolenie z związku – to niezadowolenie często usprawiedliwia różne zachowania. Brak satysfakcji w związku pozwala kobietom łatwo wejść w poboczną relację, ponieważ czują się zaniedbane przez obecnego partnera lub uważają, że w ich obecnym związku nie jest tak jak być powinno, więc szukają szczęścia z kimś innym kto im to daje.
  • Niska samoocena – kiedy kobieta zmaga się z niską samooceną, to potrzebuje ciągłego potwierdzenia swojej samooceny, dlatego w jej związku wcale nie musi być źle wystarczy, że zakończy się pierwszy etap zauroczenia. Później tylko niezbędne jest potwierdzenie swojej wartości i atrakcyjności u innych mężczyzn.
  • Głód emocjonalny – badania często wskazują, że mężczyźni zdradzają dla seksu natomiast kobiety odwrotnie. Jeśli czują się zaniedbane, brakuje im rozmowy, empatii, szacunku, uwielbienia czy wsparcia w obecnym związku to bardzo często są to właśnie powody do zdrady.
  • Złość lub zemsta – jeśli partner zachowuje się inaczej niż na początku związku i w jakiś sposób zawiódł oczekiwania kobiety, to może być o to zła. Jeszcze inna sytuacja jest wtedy kiedy np. kobieta była zdradzona podczas związku i zwyczajnie się mści na partnerze.

dlaczego kobiety zdradzają mężczyzn?

  • Brak podniecenia w związku – jeśli kobieta nie czuje fajerwerków, uważa że seks w związku jest zdecydowanie słaby to może szukać alternatywnej relacji w której to dostanie.
  • Samotność – jeśli kobieta czuje się samotnie w związku np. mąż długo pracuje i nie znajduje dla niej czasu to ostatecznie przychodzi czas, kiedy taka osoba myśli o równoległej relacji, która zapełni pustkę. 
  • Kryzys wieku średniego – zwykle dotyka ludzi między 35 – 60 rokiem życia, natomiast najczęściej nie chodzi tylko o wiek, ale też o wydarzenia, które towarzyszą w tym czasie. Często może to być śmierć bliskich lub ważne urodziny, które uaktywniają myślenie w stylu „mam mało czasu”, „nie dostałam zbyt wiele od życia”, „należy mi się trochę radości od życia”.
  • Możliwości – ta opcja jest często trudna do wyjaśnienia, ale czasem wystarczy, że pojawia się okazja i właściwa osoba we właściwym czasie. Np. dana osoba ma zły dzień i pojawia się ktoś kto go kompletnie odmienia. Może to być sytuacja jednorazowa a może być to początek dłuższego romansu.
  • Ucieczka od rzeczywistości – czasem łatwiej pójść w romans niż stawić czoła problemom w związku i np. go zakończyć lub zwyczajnie rozwiązać istniejące problemy.

Zobacz także:

Zaniedbanie emocjonalne w małżeństwie. Te 9 oznak powinno Cię zaniepokoić

Manipulacja emocjonalna w związku. 5 oznak ,że on Toba manipuluje

Co robi facet gdy mu się podobasz? 16 sygnałów

 

Źródło: Psychology Today. Who Is Likely to Be Unfaithful, and Why?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *