organizacja wieczoru panieńskiego

Organizacja wieczoru panieńskiego – stwórz listę „to do”!

Organizacja wieczoru panieńskiego to nie lada wyzwanie. Jego realizacją zajmuje się zazwyczaj świadkowa, lecz bardzo często w organizację angażują się także najbliższe przyjaciółki panny młodej. O czym nie można zapomnieć, organizując wieczór panieński? Stwórz listę „to do”, aby niczego nie pominąć.

Miejsce i termin wydarzenia

Już na samym początku możemy spotkać się z trudnościami. Dlaczego? Ponieważ organizację wieczoru panieńskiego należy rozpocząć od wyznaczenia terminu wydarzenia. Niestety, bardzo trudno wyznaczyć termin tak, aby był dogodny dla wszystkich zaproszonych gości. W tym przypadku trzeba pójść na kompromis i wyznaczyć datę, która odpowiada największej ilości osób. Po wyznaczeniu daty, czas na rezerwację miejsca, w którym będzie toczyć się wieczór panieński. Możemy wynająć lożę w klubie, domek letniskowy bądź pokoje hotelowe. To, w jaki sposób spędzimy ten czas, należy dostosować do gustu panny młodej. Miłośniczka spędzenia wolnego czasu na wolnym powietrzu ucieszy się z weekendu nad morzem. Imprezowiczka zadowolona będzie z imprezy w klubie, a dla zapracowanej panny młodej warto zorganizować wieczór panieński w SPA.

organizacje wieczorów panieńskich

Prezent dla panny młodej

Na prezent dla panny młodej zazwyczaj składają się wszystkie uczestniczki imprezy. Zamiast wielu drobnych prezentów, wręczany jest więc jeden, wspólny podarunek. Co na prezent dla panny młodej? Wszystko zależy od gustu i zainteresowań przyszłej panny młodej. Ponadczasowym prezentem, z którego ucieszy się większość kobiet, jest biżuteria. W tym przypadku możemy postawić na złoto lub srebro, a także na personalizację podarunku. Na bransoletce umieścić można grawer z datą wieczoru panieńskiego bądź zamieścić na nim ciekawy cytat, a do naszyjnika dołączyć oryginalną zawieszkę, która będzie wspaniałą pamiątką z tego wyjątkowego dnia.

Pannie młodej warto wręczyć również kwiaty. Te zamówić można na portalu zrzeszającym lokalne kwiaciarnie bądź kupić je w punkcie stacjonarnym. Kobiety uwielbiają kwiaty w wielu postaciach. Przed ich zakupem, warto rozeznać się, które z nich są jej ulubionymi. Wśród kobiet nie brakuje miłośniczek róż, tulipanów, goździków czy lilii.

wieczór panieński

Do prezentu na wieczór panieński często załączane są również upominki DIY. Aby sprawić pannie młodej radość, a także wykazać się poczuciem humoru, możemy wykorzystać jej zdjęcie i stworzyć z niego okładkę jej ulubionej gazety. Całość warto oprawić w ramkę bądź antyramę, aby panna młoda miała możliwość zawieszenia prezentu lub eksponowania go na półce. Często robione są także boxy prezentowe, a w nim znajdują się gadżety, takie jak: samodzielnie upieczone ciasteczka, własnoręcznie zrobiona świeczka czy alkohol z własnoręcznie wykonaną etykietą.

organizacja wieczoru panieńskiego

Motyw przewodni imprezy

Zabawa nie może odbyć się bez ustalenia motywu przewodniego imprezy! Możemy postawić na motyw tropikalny, black and white czy piżama party. Wszystkie uczestniczki imprezy mogą mieć np. te same t-shirty, bransoletki i przypinki. Nie można zapomnieć także o przygotowaniu zestawu dla panny młodej. Ta powinna wyróżniać się od wszystkich innych swoim strojem, dlatego zestaw właśnie dla niej powinien być odrobinę inny, niż reszty. Może być to np. inny kolor t-shirtu bądź zabawna opaska na głowę z napisem „bride”. Do motywu imprezy należy dostosować także zabawy, których nie może zabraknąć na wieczorze panieńskim. Możemy skorzystać z gotowych już zabaw lub wymyślić swoje własne. W tym przypadku ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia!

Zobacz także:

Prośba o świadkowanie 14 wyjątkowych pomysłów

Bridal shower kontra wieczór panieński

Kto płaci za wieczór panieński? Ile to kosztuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *