związek na odległość

Jak przetrwać związek na odległość? 10 praktycznych porad

Rozpoczynasz relację z kimś, kto mieszka daleko, ale nie chcesz go skreślać tylko z tego powodu, że mieszka w innym mieście lub kraju? A może Twój mąż/ żona tymczasowo musi pracować z dala od Waszego miejsca zamieszkania? Związek na odległość to wyzwanie ale zaraz przedstawię Ci kompletną listę rozwiązań, jak podtrzymać taką relację. Musisz jednak pamiętać, że związek na odległość wymaga nieustannej pracy, z której nie można zrezygnować.

Związek na odległość – jak go pielęgnować?

Poświęć czas na telefon – na smsach daleko nie zajedziecie, tam pomimo wielu emotikon nie widać emocji drugiej osoby a rozmowy nie mogą być głębokie bo nikt nie pisze w smsach wypracowań. Codzienna głęboka rozmowa jest kluczem do utrzymania relacji na odległóść.

Rozmowy rano i wieczorem – rozmowa w tych porach (najlepiej na kamerce) pomoże poczuć Wam, że pomimo nie ma Was obok siebie fizycznie to i tak możecie być uczestnikami swojego dnia. Dlatego w drodze do pracy wykonaj telefon do swojego partnera/partnerki a kolejny wieczorem przed pójściem spać :).

Widujcie się tak często jak to możliwe – spędzajcie czas jak najczęściej wspólnie. Jeśli macie wolny weekend albo dzień, dwa w tygodniu to nie odkładajcie tego! Spotkajcie się! Raz w miesiącu to takie minimum żeby podtrzymać iskrę w związku, a jeśli jest to duża odległość to raz na 3 miesiące to taki plan minimalny.

Zawsze planujcie kolejne spotkanie – nie zostawiajcie tego planu na później do uzgodnienia przez telefon, zróbcie to jak widzicie się na  żywo. Posiadanie konkretnej daty pomaga wszystko uwiarygodnić i przetrwać gorsze momenty przez choćby odliczanie do dnia spotkania.

Odwiedzajcie się w miejscach, których mieszkacie – miejscem spotkania nie może być wiecznie park, kino, hotel czy restauracja. Żeby relacja zyskała większy wymiar powinniście funkcjonować na gruncie codzienności czyli we własnych mieszkaniach. Przynajmniej raz na jakiś czas.

związek na odległość da się utrzymać

Pytaj często o uczucia partnera/ partnerki – np. jak się czuje ze związkiem na odległość lub czy jest coś co moglibyście poprawić? Ważne żeby druga osoba czuła się zaopiekowana pomimo odległości.

Bierz pod uwagę skrajne sytuacje – czasem trzeba pojechać do partnera/partnerki spontanicznie jeśli się coś dzieje lub druga strona czuje się bardzo osamotniony/a.

Pomyśl o drugiej stronie na odległość – obecne czasy sprzyjają możliwościami np. możesz ukochanej osobie zrobić zakupy do domu jak jest chora, wysłać kwiaty pocztą kwiatową żeby dobrze zaczęła dzień lub ulubione czekoladki w ramach poprawy humoru gdy ma doła.

Seksting jest okej! – w jakiś sposób musicie sobie rekompensować odległość 😉

Jeśli czujesz, że coś jest nie tak to wyjaśniaj – porozmawiaj z drugą połówką na bieżąco, nie czekaj do spotkania. W trudnych sytuacjach rozmawiajcie zawsze na kamerkach, żeby nie tylko słyszeć słowa, ale też widzieć mimikę drugiej osoby.

związek na odległość czy jest sens

Związek na odległość – czy są pozytywy?

Jest ich mnóstwo, ale trzeba też potrafić spojrzeć na nie w ten sposób. Np.

  • nie zajmujecie swojego czasu na okrągło
  • chemia w związku nie powszednieje
  • masz czas dla znajomych i rodziny
  • masz czas na swoje hobby
  • masz swoją przestrzeń w mieszkaniu
  • jak się widzicie to przeżywacie intensywnie każdą minutę spotkania
  • ciężko się sobą znudzić

A to tylko kilka przykładów. Sądzę że można znaleźć ich więcej 🙂

Zobacz także:

Manipulacja emocjonalna w związku. 5 oznak, że on Tobą manipuluje

O co najczęściej kłócą się pary?

Wypalenie w związku. 5 oznak, że się odkochałaś

 

1 thought on “Jak przetrwać związek na odległość? 10 praktycznych porad

  1. Artykuł świetnie podkreśla, że związki na odległość mogą być równie satysfakcjonujące, co te tradycyjne, pod warunkiem odpowiedniego podejścia i zaangażowania. Co mnie zaintrygowało, to fakt, że takie relacje mogą faktycznie wzmocnić więź poprzez konieczność komunikacji i zaufania. Ciekawe jest również, jak nowoczesne technologie ułatwiają utrzymanie bliskości, mimo fizycznej odległości. To pokazuje, że w dzisiejszych czasach miłość nie zna granic, a kluczem do sukcesu jest otwartość, zaufanie i kreatywność w utrzymywaniu łączności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *