pierwsze spotkanie z teściami

8 tematów do rozmów z teściową. Pierwsze spotkanie z teściami.

Kto powiedział, że pierwsze spotkanie z teściami ma być niezręczne albo nudne? Oczywiście nie musi tak być! Jeśli się jeszcze nie znacie i nie czujecie zbyt komfortowo w swoim towarzystwie, to warto przygotować sobie z góry kilka tematów na przełamanie pierwszych lodów. Dzięki temu może być Wam łatwiej znaleźć wspólny język i odszukać tematy, które Was wszystkich interesują.

Pierwsze spotkanie z teściami – tematy do rozmów

  • Pierwsze spotkanie z teściami – Twój partner dzieckiem

Czy są rodzice, którzy nie lubią się dzielić zabawnymi historiami z życia swoich dzieci? Chyba nie , dlatego to jest pomysł na początek rozmowy niech opowiedzą jakieś zabawne, a nawet żenujące sytuacje z dzieciństwa swojego syna lub córki. Może niech pokażą Wam zdjęcia, nad tym można siedzieć i plotkować do rana!

  • Pierwsze spotkanie z teściami – dzieciństwo teściów

Może teściowie mają fajne opowieści ze swoich lat młodości albo dzieciństwa? Poproś ich żeby opowiedzieli jak to wyglądało u nich.

  • Pierwsze spotkanie z teściami – porady

Porady zawsze zacieśniają więzi! Niezależnie od tego jakiego tematu dotyczą, czy chodzi o doprawienie kurczaka czy o porady z naprawą kosiarki. Jeszcze lepsza może być prośba o poradę małżeńską. Jeśli teściowie są małżeństwem już wiele lat to można ich poprosić o przepis na szczęśliwe małżeństwo. Zdecydowanie nikt nie poczuje się urażony, a może nawet poczują się docenieni?

  • Pierwsze spotkanie z teściami – wspólne zainteresowania

Jeśli masz podobne zainteresowania co teść czy teściowa np. gotowanie lub obaj lubicie piłkę nożną to można to przekuć w idealny temat do rozmów. A może oglądacie ten sam program w tv? Pamiętaj każdy temat do rozmów jest dobry!

  • Pierwsze spotkanie z teściami – czas na wspominki

Może zapytaj teściów jak oni sie poznali, jak sie zaręczyli, jak sie poznały ich rodziny? To wszystko jest takie ciekawe! A ich na pewno wprawi w nostalgię i z chęcią będą opowiadać swoja historię.

spotkanie u teściów

  • Pierwsze spotkanie z teściami – rodzinne tradycje

Zawsze warto podpytać czy maja jakieś nietypowe tradycje rodzinne, jak spędzają święta rodzinne itp.

  • Pierwsze spotkanie z teściami – umiejętności

Może Twoi teściowie posiadają umiejętności które zawsze chciałeś/chciałaś nabyć np. łowienie ryb. Poproś teścia, żeby się z Tobą wybrał i pokazał jak złowić dorodnego szczupaka 🙂

spotkanie z teściami

Pierwsze spotkanie z teściami

Ważne jest, aby przyznać, że spotkanie z rodzicami partnera może być stresującym doświadczeniem. Chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie, więc możesz się denerwować, że nie masz o czym rozmawiać, że masz na sobie strój który im się nie spodoba i co pomyślą o tobie jako o osobie. Co więcej, możesz również martwić się, jak będziesz się z nimi czuć przecież to Twoja przyszła rodzina. Pamiętaj jednak, że to normalne i z chwila przekroczenia ich mieszkania może już być tylko lepiej. Najważniejsze aby w takiej chwili partner Cie wspierał i Ci pomagał podczas rozmowy.

Zobacz też:

Jak przetrwać związek na odległość? 10 praktycznych porad

6 pomysłów na podziękowania dla mamy

Jak rozmawiać z przyszłą teściową?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *